1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. 10 yıldır uyuyan gizemli Bitcoin balinası harekete geçti: Neler oluyor?

10 yıldır uyuyan gizemli Bitcoin balinası harekete geçti: Neler oluyor?

10 yıldır uyuyan gizemli Bitcoin balinası harekete geçti: Neler oluyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Gizemli bir Bitcoin (BTC) balinası anide harekete geçerek on milyonlarca dolar değerinde transfer yaptı. Hem de bu coinleri 10 yıldan fazla bir süre elinde tuttuktan sonra. Olayın ayrıntılarına bakalım.


10 yıldır uyuyan gizemli Bitcoin balinası harekete geçti: Neler oluyor?

Kripto analiz şirketi CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, yeni ve ilginç on chain veriler paylaştı. Bu verilere göre, uzun bir süredir hareketsiz olan 36 milyon dolar değerinde 1.400 BTC yaklaşık 10 yıl sonra ilk defa hareket etti ve Pay-to-Taproot (P2TR) adresine gönderildi. Ki Young Ju, olayı şöyle açıklıyor:

“10 yıldır hareketsiz olan 1.400 BTC, P2TR adresine taşındı. Muhtemelen daha gelişmiş bir gizlilik için.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2023- 2025

10 yıldır uyuyan gizemli Bitcoin balinası harekete geçti: Neler oluyor?

Kaynak: Ki Young Ju/Twitter

P2TR, 2021 yılında yapılan Taproot soft-fork güncellemesi ile getirilen bir işlem türü. Bu işlem türü daha gelişmiş gizlilik ve esneklik sağlıyor. Böylece kullanıcılar BTC’leri daha karmaşık yollar ve yöntemlerle harcayabiliyor.

2023 yılının başından bu yana birçok kadim Bitcoin balinasının uyanmasına şahit olduk. Bu balinaların neden uyandıkları ve neden 10 yıl sonra BTC hareketi yapmaya başladıkları bilinmiyor. Kısa süre önce KoinMedya olarak haber verdiğimiz başka bir kadim Bitcoin balinası hareketi için bakınız:

İlgili – 10 yıl sonra uyanan kadim Bitcoin balinasının inanılmaz kazancı

Whale Alert, böyle birkaç uyanan balina hareketini haber veriyor. Bunlardan biri Nisan ayında yaşanmış ve Mayıs 2011’den bu yana 12 yıldır uyuyan balina aniden 400 BTC’lik 10,9 milyon dolarlık transfer yapmıştı.

Benzer başka BTC balina transferleri de görüldü.

İlgili – Dev Bitcoin balinası 11 yıl sonra uyandı: İşte, inanılmaz kazancı

Etiketler: