1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Düşen piyasada Türk kripto traderlerin en çok işlem yaptığı 10 kripto para

Düşen piyasada Türk kripto traderlerin en çok işlem yaptığı 10 kripto para

Düşen piyasada Türk kripto traderlerin en çok işlem yaptığı 10 kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında bugün birçok büyük kripto para kırmızı bölgede. Böyle bir ortamda Türk kripto yatırımcılar bazı coinlerde yüksek işlem hacimlerle dikkat çekiyor. Türk kripto para piyasasından son 24 saatte en çok işlem gören 10 coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Düşen piyasada Türk kripto traderlerin en çok işlem yaptığı 10 kripto para

Kripto para piyasası bugün dikkat çeken düşüşler kaydediyor ve genel piyasa değeri yüzde 4 civarında bir kayıp verdi. Böyle bir ortamda lider kripto para Bitcoin 26.000 doların altına geriledi. Lider altcoin Ethereum ise 1.800 dolar kritik desteğini kırdı.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2023- 2025

Türk kripto para borsalarında ise son 24 saatte 357 milyon dolarlık (8,58 milyar Türk lirası) bir işlem hacmi gerçekleşti. Piyasadaki düşüşe rağmen bazı coinlerin işlem hacmi yüksek görünüyor. İşte, Türk kripto para piyasasında son 24 saatte en çok işlem gören 10 kripto paranın listesi:

Düşen piyasada Türk kripto traderlerin en çok işlem yaptığı 10 kripto para

Türkiye’de en çok işlem gören 10 coin Kaynak: 21Milyon

Listede ilk sırada Tether (USDT) var. Türk kripto para borsalarındaki toplam USDT işlem hacmi 1,30 milyar lira. Aynı zamanda listede üçüncü sırada başka bir stabil coin var: USD Coin (USDC). İşlem hacmi ise 762 milyon liranın üzerinde. Bu iki stabil coin son 24 saat işlem hacminin neredeyse yüzde 25’ini oluşturuyor. Bazı Türk yatırımcılar son günlerde lirada yaşanan keskin değer kaybına karşılık değeri dolara bağlı olan stabil coin bulundurmayı tercih ediyor. İşlem hacminin bu kadar yüksek olmasının sebeplerinden biri bu.

Lider kripto para son 24 saatte Türk traderlerin en çok işlem gördüğü ikici kripto ve işlem hacmi ise 854 milyon lira. Dördüncü ve beşinci sırada ise Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) var. Sırasıyla işlem hacimleri 575 milyon lira ve 397 milyon lira.

TOP 10’un geri kalanının işlem hacimleri ise 322 milyon lira ile 182 milyon liraya kadar geriliyor. Bu coinler ise şöyle: Luna Classic (LUNC), Solana (SOL), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB) ve Cardano (ADA).

İlgili – Shiba Inu fiyat tahmini 2023 – 2025 ve SHIB coin gelecek beklentileri