1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Dev Bitcoin balinası 11 yıl sonra uyandı: İşte, inanılmaz kazancı

Dev Bitcoin balinası 11 yıl sonra uyandı: İşte, inanılmaz kazancı

Dev Bitcoin balinası 11 yıl sonra uyandı: İşte, inanılmaz kazancı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yıllardır hiçbir faaliyetin olmadığı büyük bir Bitcoin balinası aniden uyandı. İşte, transfer ettiği BTC miktarı ve dudak uçuklatan kazancı. Ayrıntılara bakalım.


Dev Bitcoin balinası 11 yıl sonra uyandı: İşte, inanılmaz kazancı

Blockchain hareketlerini izleyen lider platform BitInfoCharts, uzun süredir hiçbir faaliyetin olmadığı Bitcoin (BTC) adresinin 11 yıl sonra aninden uyandığını bildiriyor. BitInfoCharts’in verilerine göre, bu adres en son Ekim 2012’de aktifti. Ancak şimdi uyanan bu balina değeri transfer sırasında 9,5 milyon dolar eden 412 BTC hareket ettirdi.

Balinanın söz konusu cüzdanı açtığı 1 Ekim 2012 tarihinde Bitcoin’in fiyatı 12,50 dolardı. O zaman bakiyesindeki BTC’lerin değeri 22.663 dolar ediyordu. Bu da mevcut fiyattan yüzde 181.204 oranında inanılmaz değer kazandığı anlamına geliyor.

İlgili – Bitcoin ve kripto para fiyatlarındaki düşüşün 2 önemli sebebi

Dev balina, 11 yıl sonra uyanınca Bitcoin’leri 5 farklı adrese aktardı. İki adrese her birisine yaklaşık 177 BTC gönderdi. Diğer iki adrese her birine 28,84 BTC transfer etti. Son adrese ise sadece 0,12 BTC aktardı. Tüm bu para transferlerinin işlem ücreti ise 2,84 dolar ediyor.

11 yıl uyuyan bu Bitcoin balinası şimdiye kadar 4 işlem yapmıştı. Hepsi de adrese para yatırma işlemiydi. Dört işlem de 28 Eylül – 1 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleşmişti.

Satoshi Nakamoto'nun izinde. Cypherpunks mail listesindeki bu metinler ona mı ait?

Böyle bir balinanın yıllar sonra uyanması bu adresin Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu söylentilerini de beraberinde getiriyor. Satoshi Nakamoto, gerçek kimliği bilinmeyen Bitcoin’in mucidi. Bu isim bir kişinin olabileceği gibi bir grup insanın da takma bir adı olabilir.

İlgili – Satoshi Nakamoto kimdir? Bitcoin yapay zeka ürünü mü?

Satoshi Nakamoto en son Aralık 2010’da Bitcoin Talk isimli online forumda aktif olmuştu. Blockchain araştırmacısı Sergio Lerner’e göre, Satoshi Nakamoto’nun elinde yüz binlerce BTC olabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: