okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.26%
Bitcoin
68.414,36 USDT
eth
ETH
2.17%
Ethereum
3.830,81 USDT
bch
BCH
-1.73%
Bitcoin Cash
485,10 USDT
xrp
XRP
-2.36%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.11%
Litecoin
84,03 USDT
bnb
BNB
-0.38%
Binance Coin
600,08 USDT
sol
SOL
-3.1%
Solana
163,13 USDT
avax
AVAX
-3.95%
Avalanche
36,77 USDT
ada
ADA
-0.75%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.85%
Poladot
7,56 USDT
doge
DOGE
-4.37%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-2.83%
Shiba Inu
0,00 USDT

BitMEX kurucusu, Bitcoin’in yapay zekayla (AI) nasıl %2400 yükseleceğini açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin fiyatının, teknolojinin sıcak gündemi olan yapay zekayla nasıl yüzde 2400 gibi büyük bir yükseliş görebileceğini açıkladı. Ünlü ismin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


BitMEX kurucusu, Bitcoin’in yapay zekayla (AI) nasıl %2400 yükseleceğini açıkladı

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin fiyatının yapay zeka sektöründen gelecek katalizör ile yüzde 2.400’den fazla yükselebileceğini söyledi. Hayes, bu konu ile ilgili bir blog yazısı paylaştı. Burada yaptığı açıklamada, Bitcoin’in yapay zeka (AI) sektörü ile önümüzdeki 10 yıl içinde nasıl çok büyük bir yükseliş yaşayacağını açıklıyor.

Ünlü isme göre, AI doğal olarak blockchain teknolojine doğru gelecek. Çünkü blockchain teknolojisinin doğasında tek bir kişi ya da kuruluş tarafından değiştirilemeyen ve şeffaflık içerek katı bir yapısı var. Bu nitelikler AI için çok cazip olacak. Şöyle açıklıyor:

“İnsan olmayan ve özünde insan ‘yasalarını’ anlamayan bir yapay zekanın insan unsuru ile her zaman yoldan çıkma riski var. Yapay zekalar, ağda kimin işlem yaptığına veya ne için ödeme yapıldığına bakılmaksızın uygulanan açık ve şeffaf kurallara sahip bir dijital ödeme sistemine ihtiyaç duyacak. Oyunun kurallarını istediği zaman keyfi olarak değiştirme gücüne sahip tekil bir varlıklı bir ödeme sistemi işe yaramaz.

Bir yapay zekanın henüz bir ödeme sistemini kendi iradesine göre boyun eğmeye zorlayacak bir ordusu yok. Sistem baştan sansüre dayanıklı olmalıdır. Uygun bir ödeme sistemi, yalnızca halka açık veya özel bir blockchain tarafından desteklenebilir. Bir blockchainin kuralları, açık ve şeffaf bir kodda yer alır. Bu nedenle, bu ve yalnızca bu tür dijital ödeme sistemi yapay zekaların ihtiyacı olduğu şey.”

İlgili – Ünlü analistten %360 yükselen altcoin uyarısı ile güncel Bitcoin ve Pepe değerlendirmesi

bitcoin BitMEX kurucusu, Bitcoin’in yapay zekayla (AI) nasıl %2400 yükseleceğini açıkladı

Hayes’e göre AI’nin dijital bir ödeme sistemine ihtiyacı var. Bu ihtiyacı da Bitcoin’den başkası tatmin edemez. Ona göre AI için en mantıklı dijital varlık seçeneği Bitcoin. Çünkü tamamen dijital, sansüre dayanıklı, az bulunan ve kendi değerine sahip bir varlık.

Hayes ayrıca yapay zekanın önümüzdeki yıllarda ekonomik büyümeyi hızlandıracağını söylüyor. Ayrıca yapay zekanın önümüzdeki on yıl içinde küresel GSYİH’nin %5 ila %50’sini oluşturabileceğini öne süren bir model ortaya koyuyor.

AI ekonomisi, temel ödeme sistemi olarak Bitcoin’e güvenirse, Hayes, BTC’nin 30.301 dolarlık mevcut fiyatından %2.410’luk potansiyel bir artışla 760.591 dolara kadar yükselebileceğini tahmin ediyor.

İlgili – Önümüzdeki 18 ay zevkli geçecek diyen ünlü analistin Bitcoin ve Ethereum hedefleri

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.