1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Türk kripto para piyasasında en çok işlem gören 10 coin

Türk kripto para piyasasında en çok işlem gören 10 coin

Türk kripto para piyasasında en çok işlem gören 10 coin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Türk kripto para borsalarında son 24 saatte bir altcoin yüksek işlem hacmi ile dikkat çekiyor. Türk yatırımcıların en çok alıp sattığı 10 coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Türk kripto para piyasasında en çok işlem gören 10 coin

Türkiye kripto para piyasası son 24 saat içinde 9,3 milyar Türk lirası (yaklaşık 482 milyon dolar) işlem hacmine sahip. Bu coinlerden biri ise 850 milyon lira işlem hacmi ile tek başına bu işlem hacminin yüzde 9’una sahip. Bahsettiğimiz bu coin Amp (AMP). AMP, son 24 saatte Türk kripto borsalarında en çok alınıp satılan kripto. Son bir gün içinde yüzde 46 ve son 7 günde de yüzde 62 yükseliş kaydetti. Bundan dolayı bu kadar yüksek hacimle Bitcoin ve Tether’i bile geçmesi şaşırtıcı değil.

Türk kripto para piyasasında en çok işlem gören 10 coin

Son 24 saatte Türkiye’de en çok işlem gören 10 kripto para Kaynak: 21Milyon

Kripto para piyasası son 24 saatte hareketli geçti. Lider kripto para 24.500 dolara doğru yükseldikten sonra bu yazı hazırlanırken yeniden 23.800 dolar bölgesine döndü. Aynı şekilde lider altcoin Erthereum da sabah saatlerinde 1.650 dolar seviyesinin üzerine çıkarken şimdi yeniden 1.600 dolar desteğine sığındı.

Böyle bir ortamda Türk borsalarında AMP’den sonra en çok işlem hacmi 758 milyon lira ile stabil coin Tether’de (USDT). Üçüncü sırada ise 631 milyon lira işlem hacmi ile lider kripto para Bitcoin var.

Bitcoin’den sonra TOP 10 coinin geri kalanında işlem hacimleri 487 milyon lira ile 268 milyon lira arasında değişiyor. Son 24 saatte Türk yatırımcı ve traderlerin ilgi gösterdiği bu kripto paralar şöyle: Ankr (ANKR), Fetch.ai (FET), Stacks (STX), Ethereum (ETT), Ripple (XRP), Avalanche (AVAX) ve Dogecoin (DOGE).

AMP coin fiyat analizi

Türk kripto para piyasasında en çok işlem gören 10 coin

AMP/USDT fiyat grafiği Kaynak: TradingView

AMP/USDT grafiği bize dünden bu yana yüzde 70’e yaklaşan bir ralli olduğunu gösteriyor. Dün 0,00522 dolar desteğini test eden AMP fiyatı, bugün söz konusu ralli sonucu 0,00891 dolara kadar çıkarak son günlerin en yüksek seviyesini kaydetti. Şimdi ise bir miktar geriledi ve 0,008 dolar civarında işlem görüyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.