BTC : 82390 ₺ ETH : 1.87 ₺ XRP : 45.95 ₺ LTC : 7.684 ₺ USDT : 353.5 ₺ XLM : 0.2426 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Telegram üzerinden Bitcoin ve Ethereum almak mı? Neden olmasın!

Telegram üzerinden Bitcoin ve Ethereum almak mı? Neden olmasın!

Telegram üzerinden Bitcoin ve Ethereum almak mı? Neden olmasın!
0

İki firma Telegram üzerinden Bitcoin ve Ethereum alımına olanak tanımak için bir araya geldi.  Firmalar daha iyi kullanıcı arayüzü, uygun satır içi mod, faturalar ve kuponlar, anında transferler ve GRAM’ın yerel desteği gibi özellikler sunacak. 


Telegram üzerinden Bitcoin ve Ethereum almak artık mümkün

Fiat ağ geçidi altyapı sağlayıcısı Simplex, doğrudan Telegram üzerinden bitcoin (BTC) ve ether (ETH) satın almayı kolaylaştırmak için kripto cüzdan firması Broxus ile ortaklık yaptı.

Medyaya konuşan Simplex, hizmetin Telegram botu @broxusbot’a dayandığını belirtti. Kullanıcıların iki kripto parayı bot aracılığıyla normal bir banka kartıyla satın alabileceğini sözlerine ekledi.

Binance’in fiat ağ geçidi ortaklarından biri olan firma, kullanıcıların kripto paranın yetkilendirilmesi, ödeme işlemleri ve teslimatını üstlenen Simplex ile ödemeye yönlendirildiğini söyledi.

koinmedya_brave

Simplex Kurucusu ve CEO’su Nimrod Lehavi şöyle konuştu:

“Kripto benimsenmesini ve kullanılabilirliğini artırma misyonumuzu gerçekleştirmek için, kullanıcıların kriptolarla etkileşimde bulunabileceği ve kullanabileceği herhangi bir platformda sürekli olarak bulunmaya çalışıyoruz. Broxus botu Telegram kullanıcı kitlesine Simplex güvencesi ve kripto dünyası için küresel fiat altyapısı ile birleştiğinde büyük kullanıcı deneyimi sağlar.”

Firma temsilcisinin yaptığı açıklamaya göre Broxus, TON Ventures tarafından destekleniyor. Firma temsilcisi,  “Broxus Bot’un misyonu, kripto para birimini bir emtia haline getirmektir.” dedi.

Hem Simplex hem de Broxus, kaç kullanıcının hizmeti seçtiğini ve hem BTC’de hem de ETH’de ne kadar işlem gerçekleştirildiğiyle ilgili ayrıntıları paylaşmayı reddetti.

Button Wallet’ta şu anda Telegram üzerinden Bitcoin ve Ethereum alım hizmeti sunuyor. Rekabet açısından Broxus temsilcisi şunları söyledi: “Bizim sistemimizde önemli ölçüde daha iyi kullanıcı arayüzü, uygun satır içi mod, faturalar ve kuponlar, anında transferler, GRAM’ın yerel desteği ve diğer birçok müşteri odaklı özellik var.”

Rus programcı Pavel Durov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir. Ağustos 2013’te kurulan Telegram hem mobil hem de masaüstü sistemleri ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

Sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulaması olan Telegram bugüne kadar 100 milyondan fazla kişi tarafından indirildi. Şimdi Telegram üzerinden Bitcoin ve Ethereum alabilme imkanı kullanıcılara büyük bir rahatlık sunacaktır.

İlgili: Daha çok Telegram haberi için lütfen tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”