BTC : 82620 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.897 ₺ LTC : 369.6 ₺ USDT : 7.563 ₺ XLM : 0.604 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bu hafta takip edilecek kripto paralar: BTC, ETC… Ya diğerleri?

Bu hafta takip edilecek kripto paralar: BTC, ETC… Ya diğerleri?

Bu hafta takip edilecek kripto paralar: BTC, ETC… Ya diğerleri?
0

Takip edilecek kripto paralar, çok önemli bir haftaya giren ve volatil bir görünümde olan kripto piyasasında karlı bir yatırım olabilir.

Takip edilecek kripto paralar

Dünyanın son yılların en kötü krizini yaşıyor olması pek çok varlık piyasasını etkiliyor. Yatırım fonu Ikıgai Başkanı Travis Kling zirvedeki kripto paraların, genel borsaların aksine Şubattan bu yana elde ettikleri %60 değer artışı ile yatırımcılarına kazanç sağladıklarını söyledi.

kriptopara

Bitcoin yarılanma yaklaşıyor neredeyse bir hafta kaldı. Yatırımcıların kafasında ise en büyük sorun fiyatların yükseleceği mi yoksa düşeceği mi. Bu konuda çok çeşitli söylentiler olsa da hiç bir şey net değil. Yatırımcılar her ihtimale açık olmalı ve kendisini buna göre hazırlamalı. Şimdi size kazanç getireceğini düşündüğümüz takip edilecek kripto paralar hakkında bilgi vereceğiz.

koinmedya_brave

BTCUSD

Takip edilecek kripto paralar içinde ilk sırada BTC var. BTCUSD  yuakrı yönlü bir eğilimin içinde. Her iki hareketli ortalama yukarıyı gösteriyor ve RSI aşırı alım bölgesinde. Bunun anlamı boğalar piyasaya hakim durumda. Kripto para Bitcoin heyecanlı günlere gebe görünüyor.

kripto para

An itibariyle ayılar çok sağlam bir direnç oluşturunca BTCUSD 9,200 direncini geçemedi. Eğer bu seviyenin üstüne çıkabilseydi 10,000 doları yakalaması içten bile değildi.

Tam tersi eğer boğalar 9,200 doların üstüne  çıkmayı başaramazlarsa ki şu an öyle görünüyor. 10 günlük üssel hareketli ortalama 8,320 dolar mümkün diyor. Eğer Bitcoin bu 8,320 destek seviyesinden dönerse 9,200 doları kırması mümkün olacak. Çünkü boğalar daha derin bir düzeltme için bekliyor olmayacaklar.

Ancak, ayılar fiyatı 10 günlük EMA’nın altına götürürse, 8.175,49 dolarlık seviyede bir kırılma ve düşüş mümkün olacak. Bu seviyenin altında bir kırılma, fiyatı 20 günlük basit hareketli ortalamaya (7.626 dolar) sürükleyebilir. Böyle bir hareket, momentumun zayıfladığını gösterecektir.

Takip edilecek kripto paralar
4 saatlik grafikte ayılar flamanın altına düşerse, 8.175,49 dolara ve bunun altında 7.700 dolara düşmesi  olası görünüyor.
Gün içi işlem yapan traderlar, fiyat dört saat boyunca flamaların altına kalırsa, yakın bir stop-loss ile kısa bir işlem yapabilirler. Bu bir ters eğilim ticareti olduğu için riski yüksek, bu nedenle daha küçük bir pozisyon kullanılabilir.

Tam tersi, BTCUSD çifti mevcut seviyelerden yönü tersine çevirir ve flamadan yukarı kırılırsa, yükseliş hareketin devam etmesi muhtemel. Flama üstünde bir kırılmanın hedef hedefi 10.900 dolar olur o zaman. Ancak ayıların mücadeleden vazgeçmeleri de çok zor.

Ralliyi 10.000 dolardan ve yine 10.500 dolardan durdurmaya çalışırlar. Bu nedenle, traderlar bu seviyeleri yakından izleyebilir ve fiyatın tersine döndüğünü görürlerse kısmi kazançlar elde edebilirler.

ETCUSD

Uzun bir süre düşük performans gösterdikten sonra, CoinMarketCap’te 19. sıradaki kripto para birimi olan Ethereum Classic (VB) kayıplarını telafi etmeye çalışıyor.
2 Mayıs’ta 7,04147 dolarlık genel direnç seviyesinin kırılması olumlu bir işaret.

Takip edilecek kripto paralar

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI Şubat başından bu yana ilk kez aşırı alım bölgesine yükseldi, bu da boğaların güçlü bir geri dönüş yaptığını gösteriyor.
Boğalar fiyatı 7.04147 dolarlık kırılma seviyesinin üzerinde tutabilirse, momentumun yükselmesi muhtemel. Hedef 8.65404 dolara ve daha sonra 10 dolara bir hareket. Ayılar batar ve fiyatı 7.04147 doların altında tutarsa, bu yükseliş görünümü geçersiz kılınacak.

Takip edilecek kripto paralar

4 saatlik grafik, ETCUSD paritesinin geri çekilmeler sırasında 20 hareketli ortalamada destek aldığını göstermektedir. Bu durum eğilimin yükseldiğini ve boğaların dip seviyeleri satın almak için kullandığını gösteriyor. Ancak, ayıların kolayca pes etme olasılığı da düşük.

Yukarı hamleyi 7.60 dolara çekmeye çalışıyorlar. Bu nedenle, fiyat bir süre için yaklaşık 7.05 dolar seviyelerinde konsolide olabilir. Yatırımcılar, satın almadan önce paritenin 7.63 doların üzerine çıkmasını bekleyebilirler. Fiyat 20-MA’nın altında kalırsa pozisyonlar kapatılabilir.

Agresif tüccarlar, parite belirleyici bir yükseliş çubuğu oluşturarak yükseliş trendini sürdürmeye başladıktan sonra 20-MA’ya diplerde satın alma gerçekleştirebilirler. Stop loss 20-MA’nın hemen altında tutulabilir. Yukarı yönde, tüccarlar boğaların üstesinden gelmek için mücadele ederse, 8,28-8,65 dolarlık bölgede kısmi karlar alabilirler. Takip edilecek kripto paralar içinde ETC dikkat edilecek önemde.

TRXUSD

Tron (TRX) önümüzdeki birkaç gün içinde keskin bir yükselişe hazırlanıyor olabilir.
CoinMarketCap’in 15. sıradaki olan Tron şu anda artan bir kanalda işlem görüyor.

Takip edilecek kripto paralar

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da boğaların avantajlı durumda olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 0.0167242 doların ve kanalın direnç hattının üzerine çıkarabilirse, momentumun yükselmesi muhtemel. Kanalın yukarısında dikkat edilecek ilk seviye 0.0183655 dolar ve ardından 0.0213957 dolar. Bununla birlikte, boğalar fiyatı kanalın üzerine itemezse, kanalın destek hattına bir düşüş olması muhtemel. Fiyat kanalın altına düşerse, trend ayılar lehine dönecektir.

Kripto para Tron ile ilgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Takip edilecek kripto paralar

Ayılar, ralliyi kanalın direniş hattında durdurmaya çalışıyor. Fiyat kırılır ve eğilim çizgisinin ve kanalın orta noktasının altında kalırsa, eğilim zayıflar ve kanalın destek hattına bir düşüş mümkün hale gelir.

Bu, yatırımcılar için düşük riskli bir satın alma fırsatı sunabilir. Bu işlem için stop-loss kanalın hemen altında tutulabilir. TRXUSD çifti kanalın destek hattından geri döndükten sonra yatırımcılar uzun pozisyonlar başlatabilir. Boğalar fiyatı 0.0167242 dolar ve kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkardıktan sonra başka bir trade fırsatı açılacak. Yatırımcılar, satın almadan önce fiyatın kanalın üzerinde kapanmasını (UTC saati) bekleyebilirler.

Takip edilecek kripto paralar arasında Tron önemli bir yer tutuyor. Tron piyasanın şaibeli, sansasyonlu ama dikkatleri de üzerine çeken bir kripto parası.

BCHUSD

Bitcoin Cash (BCH), son bir buçuk aydır 200 ila 280 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem görüyor. Bir varlığın bir aralık dahilinde ticaret yapmasının en iyi yolu, destekten geri dönen bir fiyata satın almak ve fiyat dirençten düşerse satmak.

Takip edilecek kripto paralar

Boğalar, CoinMarketCap’te 5. sıradaki kripto para birimini 280 dolarlık genel direncin üzerinde itmek için mücadele ediyor. Ayılar 10 günlük EMA’nın (248 dolar) altına düşer ve fiyatı sürdürürse, 220 dolara ve bunun altında 200 dolara düşme olasılığı artar.Tersine, 10 günlük EMA’dan hemen çıkma, düşüşlerde satın alma sinyalini verir ve aralığın üzerinde bir kırılma olasılığını artırır. Fiyat aralığın üzerinde kapanırsa (UTC saati), ivme kazanacak ve 350 dolara yükselecektir.

Takip edilecek kripto paralar
4 saatlik grafik, ayıların agresif bir şekilde direnç aralığını 280 dolar olarak savunduğunu gösteriyor. BCHUSD çifti, 250 doların altında bir kırılma ve kapanış (UTC saati) ile tamamlanabilecek olası bir azalan üçgen deseni oluşturma sürecinin ilk aşamasında.

Bu düşüş modelinin  hedefi 224 dolar. Bu nedenle, yatırımcılar 250 doların altında bir kapanışta (UTC saati) kısa pozisyonlar başlatabilir ve düşüş trendinin hemen üzerinde bir stop loss tutabilirler. 236 dolarlık güçlü bir destek var.

Ayılar bu desteğin altına düşmeye çabalarsa, kısmi karlar rezerve edilebilir ve pozisyonun geri kalanındaki stoplar başa başa gelebilir. Bu short işleme ancak genel duyarlılığın olumsuz olması durumunda başvurmalı.Tersine, eğer fiyat 250 dolar geri yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, boğalar bir kez daha fiyatı aralığın üzerinde itmeye çalışacaktır.

Başarılı olursa, yükseliş trendi ivme kazanacaktır.Bu nedenle, piyasa tutumu yükselişe geçerse, traderlar 280 doların üzerinde long pozisyonlar başlatmadan önce fiyatın kapanmasını bekleyebilir (UTC saati) . İlk kısa vadeli hedef hedefi 310 dolar ve üstünde 330 dolar.

XLMUSD

Stellar Lumens (XLM) listemizde daha iyi bir performans ve güçlü bir yükseliş trendi içinde olduğu için ye aldı. Güçlü bir yükseliş eğilimine sahip bir varlıktaki düşüş daha düşük seviyelerde alım yapmayı kaçırmış olan yatırımcılara düşük riskli bir giriş fırsatı sunacak.

 

Takip edilecek kripto paralarCoinMarketCap’in 11. sıradaki kripto para birimi, 16 Nisan’dan bu yana 10 günlük EMA’nın altında kapanmadı. Bu, boğaların satın almadan önce daha derin bir düzeltme beklemediğini gösterdiği için olumlu.Şu anda, ayılar 0.076994 dolardan dan yön değiştirmeye çalışıyor. Fiyat 0.071 doların altına düşerse, 10 günlük EMA’ya (0.068 dolar) bir düşüş mümkündür. 10 günlük EMA’dan bir kırılma stop loss kapanışıyla bir satın alma fırsatı sunabilir. Yukarı tarafta, hedef 0.08 dolar ve üstünde 0.088777 dolar.
Tersine, eğer ayılar fiyatı 10 günlük EMA’nın altına götürürse, 20 günlük SMA’ya (0.059 dolar) daha derin bir geri dönüş mümkündür.

Takip edilecek kripto paralar

4 saatlik grafik RSI’nın düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor ki bu da XLMUSD paritesinin ivme kaybettiğini gösteriyor.

Ayılar pariteyi yükseliş trendi çizgisinin altına indirirse, 0.0673 dolara düşmek mümkündür. Bu seviyeden güçlü bir sıçrama ancak gücü gösterecek. Bu seviye bozulursa, geri çekme 0.060 dolardan güçlü desteğe kadar uzanabilir. 0.060 $ dolarlık güçlü bir sıçrama, yakın stop loss ile düşük riskli bir satın alma fırsatı sunabilir. Bununla birlikte, bu destek çatlarsa, zayıflığını gösterecektir. Bu nedenle, yatırımcılar parite bir geri dönüş belirtisi gösterene ve bir kez daha yükseliş durumu oluşturana kadar 0,060 doların altındaki bir kırılmada uzun pozisyonlar başlatmaktan kaçınabilir.

Kripto para XLM ile ilgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz. Takip edilecek kripto paralar arasında son sırada olması XLM’yi önemsiz yapmasın. Dikkatinizi üzerinden eksik etmeyin derim.

Kaynak