BTC : 85000 ₺ ETH : 2813 ₺ XRP : 2.135 ₺ LTC : 410.8 ₺ USDT : 7.309 ₺ XLM : 0.7465 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. QTUM Asya Piyasasını Zorluyor

QTUM Asya Piyasasını Zorluyor

QTUM Asya Piyasasını Zorluyor
0
huobi_koinmedya

Qtum Asya piyasasındaki en büyük oyuncu olmak için sınırları zorluyor. Çin merkezli Qtum Kuruluşu, kardeş ülke Singapur merkezliSpaceChain Kuruluşu ile uzaya standart bir CubeSat (10 cm küplük mini uydu) fırlatılmasını sağlamak için ortak girişim başlattığını açıkladı. Bu sayede Qtum cüzdan sahiplerinin Qtum blok zincir teknolojisini İngiltere temelli Raspberry Pi cihazında kullanması sağlanacak.

Qtum Asya Piyasasını Zorluyor

 

Bu özel bir girişim olmasına rağmen, Çin hükümetinin son zamanlarda dijital para birimleri üzerindeki baskısı sonrasında, Güneydoğu Asya’da kripto sektörüne yatırım anlamında böyle bir ilk yaşanıyor. Birçok gözlemcide merak uyandırdı. Bununla birlikte, Çin, dünyanın birçok hükümeti gibi blok zincirine olumlu bakıyor. Karşı olduğu şey Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için kamuoyunun aşırı derecede coşkulu bir tutum göstermesi.

Qtum
Qtum

Avustralyalı 360 Finans Başkan Yardımcısı Liu Wei, “Çin kendisini bir teknolojik dev olarak kabul ettirmeye hevesli ve bu yeni girişim Çin’in blok zincirindeki otoritesini artıracaktır” dedi.

koinmedya_brave

CubeSat, genellikle uzay araştırması ve diğer bilimsel amaçlar için kullanılan minik bir uydu türü. SpaceChain firması da gerçekten bir uzay araştırması girişimidir. Fakat bu projede asıl amaç verilerin uzayda depolanmasına olanak sağlayarak özellikle Çin gibi kuralcı ülkelerde ortaya çıkan denetleme-düzenleme sorunlarını ortadan kaldırmak.

Uzaya fırlatılacak olan uydunun belkide en önemli görevi  blok zinciri düğümü olarak hizmet verecek olması,  cüzdanı olanlar Raspberry Pi cihazları ile doğrudan bu düğüme bağlanacaklar, hatta madencilik bile yapabilecekler. Devletlerin müdahale alanının dışında, tüm kullanıcılarının bağlanabileceği son derece ekonomik bir düğüm çözümü. Madencilik yapanların maliyetlerini düşürmek için önemli bir adım olarak görülen bu projenin ilerleyişini merakla takip edeceğiz.

 

Kaynak: Bitcoinist.com ve Cointelegraph.com sitelerinden derlenmiştir.

koinmedya_brave

 

Etiketler: