fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 571161 ₺ ETH : 42530 ₺ XRP : 10.12 ₺ LTC : 1878.5 ₺ USDT : 13.61 ₺ XLM : 3.375 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto para hackinde kripto ATMleri ne kadar pay sahibi?

Kripto para hackinde kripto ATMleri ne kadar pay sahibi?

Kripto para hackinde kripto ATMleri ne kadar pay sahibi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para hackinde kripto ATMleri ne ölçüde pay sahibi? Bazı insanların iddia ettiği kadar büyük yoksa bu da bir abartı mı?


Kripto para hackinde kripto ATMleri ne oranda pay sahibi?

Kripto para hackinde Kripto ATMleri gerçekten işleri kolaylaştırıyor mu? Kripto kullanıcılar kripto ATMlerini kullanmak için yanaştıklarında ekranda ‘out of order’ (bozuk) yazısıyla karşılaştığında Kripto ATMleri hakkında olumsuz önyargılara kapılabiliyor.

Ancak işler burada bitmiyor. Bu temassız makineler ekranda bozuk yazısına rağmen ayrıca ‘bitcoin satın almak istermisiniz’ yazısı geçince insanlarda ister istemez şüphe oluşuyor. Madem makine bozuk, neden QR kodumu taratmamı istiyor diye haliyle bu makinelerin hackerler tarafından hacklenmiş olabileceğini düşünüyor, ve güven yitirdiğinden dolayı bir daha kripto ATMlerini kullanmak istemiyor.

İlk bakışta bunun ne kadar saçma olduğu görülebilir. Ekranda ‘bozuk’ yazısı mevcut ama kullanıcıdan Bitcoin satın alma işlemi yapmak istermisiniz sorusu hemen altında beliriyor. Özellikle güvenliğin ne denli önemli olduğunu bilen kripto kullanıcıları böyle bir hataya düşmemek için fazla akıllı.  Bu nedenle hackerler kripto ATMlerini hedef yapmayı bırakmaya başladılar.

İyi işaret şu ki, iki farklı makinede iki farklı mesaj var, yani bu hackerlerin işlerini ne denli gelişigüzel yaptıklarının kanıtı. Belki de kendilerini de yapmış oldukları plana tam olarak güvenmiyorlar.

Böyle durumlarda hemen polisi arayınız. Bir kullancının dalgınlığından istifade edilmemesi açısından polis ilgili kripto ATM’sine band çekiyor.

Genelde kripto hacklerin ardında zeki insanlar oluyor. Kripto ATMleri son zamanlara kadar dolandırıcıların hedefindeydi. Geçtiğimiz yıl, Avustralya’da mültecilerin telefonlarına mesaj göndererek, vergi yüzünden ülkeden deport olmamaları için belirli yerdeki kripto ATMlerine Avustralya doları yatırmaları gerektiği bildirildi. Maalesef bu dolandırıcılığa, zaten binbir zorluk içerisinde hayatına tekrar başlangıç yapmak isteyen insanlar inandılar. Bu konuyu KoinMedya olarak sizlerin dikkatine sunmuştuk: Avustralyadaki Mülteciler Bitcoin Dolandırıcıların Kurbanı Oldu. Dolandırıcılık Yöntemi Türkiyedeki ile Aynı!

İşlemlerinizi yaparken, sizi şüphelendirecek her hangi bir gelişmeyle karşılaşırsanız, sakın devam etmeyin. O an o dakika hackleniyor olabilirsiniz. Unutmayınız, kripto piyasasında güvenlik çok şey değil her şeydir!

kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: