Loading...
btc
BTC
-1.51%
Bitcoin
65.766,38 USDT
eth
ETH
-1.55%
Ethereum
3.415,35 USDT
bch
BCH
-3.77%
Bitcoin Cash
415,40 USDT
xrp
XRP
-2.19%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-2.32%
Litecoin
77,31 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,77 USDT
sol
SOL
-3.65%
Solana
141,91 USDT
avax
AVAX
-3.45%
Avalanche
29,92 USDT
ada
ADA
-3.99%
Cardano
0,40 USDT
dot
DOT
-4.24%
Poladot
6,09 USDT
doge
DOGE
-4.15%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-4.41%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ödeme devi PayPal’dan çok önemli kripto para adımı!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen ödeme platformlarından biri olan PayPal, kendi kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Ödeme devi PayPal’dan çok önemli kripto adımı!

Dünyanın önde gelen ödeme platformlarından bir olan PayPal, 2020 yılından bu yana kullanıcılarına kripto para hizmeti verilyor. Ödeme devi, kripto para alanındaki yenilikleri yakından takip ederek sistemine entegre ediyor.

Ödeme sisteminin yeni yüzü kripto dünyasından kopuk olmayan şirket, şimdi de heyecanlandıran bir adım daha atmaya hazırlanıyor. PayPal’da kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg’e yaptığı açıklamada platformun bir stabilcoin üzerinde çalıştığını doğruladı.

Steve Moser isimli bir geliştirici, şirketin uygulamasında bir “PayPal Coin” için gizli kod ve görseller bulup Bloomberg ile paylaştı. Bu gelişmelerin üzerine Bloomberg’in ulaştığı Jose Fernandez da Ponte gelişmeleri doğruladı ve PayPal’ın bir stabilcoin üzerine çalıştığını belirtti.

“Bir stablecoin üzerinde çalışıyoruz. Eğer bu konuyu ileriye taşıyacağız ve ilgili düzenleyicilerle temas halinde olacağız.”

Ponte, çalışmanın henüz tamamlanmadığını ve mevcut stabilcoin planlarının henüz keşif aşamasında olduğu özellikle vurguladı. Moser’in keşfettiği koda göre PayPal coin ABD doları ile desteklenecek. Bilindiği gibi, stabil coinler, borsalarda kripto ticaretini kolaylaştıran fiat para (genellikle USD) sabitli kripto para birimleridir.

İlgili: Stabil coin nedir?

PayPal, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para hizmetlerinin yaygınlaşmasında önemli rol oynadı. PayPal, ABD’li yöneticilerin stabilcoinler ile ilgili karşıt açıklamalarına ve gelebilecek düzenlemelere de düzenleyiciler ile temas halinde kalarak pozisyon almaya çalışıyor. Ödeme devi geçtiğimiz aylarda İngiltere’deki kullanıcıları için de kripto para hizmeti sunmaya başlamış ve bu alandaki limitlerini de artırmayı kararlaştırmıştı.

Kripto paraların kullanımının yaygınlaşması ile dünyanın önde gelen ödeme devleri daha fazla kullanıcıya hitap etmek için kapılarını kripto dünyasını yeniliklerini sonuna kadar açıyor. Önümüzdeki dönemde bu tür haberler ile daha sık karşılaşabiliriz.

Kaynak

Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2023-2025 ve BTC gelecek beklentileri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.