1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ödeme devi PayPal’dan çok önemli kripto para adımı!

Ödeme devi PayPal’dan çok önemli kripto para adımı!

Ödeme devi PayPal’dan çok önemli kripto para adımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen ödeme platformlarından biri olan PayPal, kendi kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Ödeme devi PayPal’dan çok önemli kripto adımı!

Dünyanın önde gelen ödeme platformlarından bir olan PayPal, 2020 yılından bu yana kullanıcılarına kripto para hizmeti verilyor. Ödeme devi, kripto para alanındaki yenilikleri yakından takip ederek sistemine entegre ediyor.

Ödeme sisteminin yeni yüzü kripto dünyasından kopuk olmayan şirket, şimdi de heyecanlandıran bir adım daha atmaya hazırlanıyor. PayPal’da kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg’e yaptığı açıklamada platformun bir stabilcoin üzerinde çalıştığını doğruladı.

Steve Moser isimli bir geliştirici, şirketin uygulamasında bir “PayPal Coin” için gizli kod ve görseller bulup Bloomberg ile paylaştı. Bu gelişmelerin üzerine Bloomberg’in ulaştığı Jose Fernandez da Ponte gelişmeleri doğruladı ve PayPal’ın bir stabilcoin üzerine çalıştığını belirtti.

“Bir stablecoin üzerinde çalışıyoruz. Eğer bu konuyu ileriye taşıyacağız ve ilgili düzenleyicilerle temas halinde olacağız.”

Ponte, çalışmanın henüz tamamlanmadığını ve mevcut stabilcoin planlarının henüz keşif aşamasında olduğu özellikle vurguladı. Moser’in keşfettiği koda göre PayPal coin ABD doları ile desteklenecek. Bilindiği gibi, stabil coinler, borsalarda kripto ticaretini kolaylaştıran fiat para (genellikle USD) sabitli kripto para birimleridir.

İlgili: Stabil coin nedir?

PayPal, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para hizmetlerinin yaygınlaşmasında önemli rol oynadı. PayPal, ABD’li yöneticilerin stabilcoinler ile ilgili karşıt açıklamalarına ve gelebilecek düzenlemelere de düzenleyiciler ile temas halinde kalarak pozisyon almaya çalışıyor. Ödeme devi geçtiğimiz aylarda İngiltere’deki kullanıcıları için de kripto para hizmeti sunmaya başlamış ve bu alandaki limitlerini de artırmayı kararlaştırmıştı.

Kripto paraların kullanımının yaygınlaşması ile dünyanın önde gelen ödeme devleri daha fazla kullanıcıya hitap etmek için kapılarını kripto dünyasını yeniliklerini sonuna kadar açıyor. Önümüzdeki dönemde bu tür haberler ile daha sık karşılaşabiliriz.

Kaynak

Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025