1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bankaların 2022 yılı kripto para planları

Bankaların 2022 yılı kripto para planları

Bankaların 2022 yılı kripto para planları
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para artık toplumda daha fazla yer ediniyor. Bundan dolayı bankalar da bu durumu görmezden gelemiyor. 2022 yılı için kripto planları var.


Bankaların 2022 yılı kripto para planları

Son birkaç yılda insanlar daha fazla kripto para yatırımı yaparak daha fazla coin harcamalar gerçekleştiriyor. Sonuç olarak birçok sektör kripto paraların şimdiki ve gelecekteki önemini kabul ediyor. Bankalar da istisna değil. Sonuç olarak son aylarda daha fazla banka kripto paraları benimseme planlarını duyurdu.

Peki, bu benimsenmenin kilit sebepleri neler? Çünkü bankalar her zaman kripto paralara bu kadar sıcak bakmıyordu.

1. Kripto paralara olan artan talep

Kripto paralar popüler olurken, kuruluşlar da kripto servisleri benimseme ve kripto hizmetleri sunma baskısı yaşıyorlar. Mesela ABD’de bir araştırmaya göre, buradaki yatırımcıların yüzde 6’sı Bitcoin sahibi. Bu hiç de küçük bir rakam değil ve bankalar da kripto para kabul etmeye başlıyor. Çünkü BTC’nin gelecekte ABD ekonomisinde oynayacağı rolü görmeye başladılar.

Bundan dolayı bazı bankalar kripto muhafaza hizmetleri sunmaya başlarken, bazıları da kripto fonları oluşturmaya başlıyor.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

kripto Bankaların 2022 yılı kripto para planları

2. Ülkeler kripto paraları yasallaştırıyor

Ülkelerin çoğu ödemeler için ABD Doları, Euro gibi geleneksel para birimlerine güveniyor. Ancak bazı ülkeler ödeme aracı olarak kripto kabul etmeye başladı ve yasallaştırıyor. Bunun başlıca sebebi genelde ulusal para birimlerinin çöküşü ve dış finansal kaynaklara bağlılık.

Buradaki en iyi örnek El Salvador ve bu ülke kripto paraları yasallaştırdı. Diğer Orta Amerika ülkelerinde de kripto para ödemeleri yaygınlaşıyor.

İlgili – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

3. Kripto paraların potansiyel kazançları

Kripto paralar servet oluşturmak için iyi bir araç olarak görülüyor. Bankalar da bunu göz ardı edemiyor. Aynı zamanda dolaşımda dikkat çeken miktarda kripto var. Bankalar da bu pastadan pay almak istiyorlar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: