1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Önemli Bitcoin göstergeleri dipten alım ve yükselişe mi işaret ediyor?

Önemli Bitcoin göstergeleri dipten alım ve yükselişe mi işaret ediyor?

Önemli Bitcoin göstergeleri dipten alım ve yükselişe mi işaret ediyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin 42,000 dolar seviyesinin altında daha düşük seviyeleri deniyor hafta sonu. Şu an dip konusunda bir tahmin yapmak zor. Ancak bazı faydalı göstergeler olacakları anlamada yardımcı olabilir.


Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi ile RSI “dipten alıma” mı işaret ediyor?

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı. Bu da Bitcoin yatırımcıları arasında aşırı korku olduğunu gösteriyor. Tarihi trendler bunu gösteriyor. Bu açıdan dipten alım yapanlar için iyi bir zaman olabilir.

Wu Blockchain (@WuBlockchain) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 10’a düştü. 21 Temmuz 2021’den bu yana görülen en düşük seviye.”

CryptoQuant’tan olan başka bir popüler kripto piyasası analisti Benjamin Cowen ise şöyle diyor:

“Bitcoin için korku ve açgözlülük endeksinde genellikle bu kadar düşük seviyeleri görmeyiz. Eğer buradan sıçrama yaparsak, bu seviyeleri bir daha ziyaret etmeyeceğimiz konusunda ikna olmadım. Ancak bazı kısa vadeli rahatlama iyi olur. Günlük RSI da teknik olarak aşırı satışta. Teorik olarak 40-42k dolar seviyeleri de destek bölgesidir.”

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

CNBC’ye konuşan Wall Street uzmanı ve Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz ise Bitcoin’in ya 40,000 dolarda ya da bir sonraki 38,000 dolarda dip arayışı yapabileceğini söyledi. Novogratz’a göre kurumsallar piyasaya girmek için bu seviyeleri bekliyor ve yakında piyasaya yeni sermaye akışı görmeye başlayacağız.

Dikkat edilmesi gereken kilit Bitcoin göstergeleri

Bu arada son gelen haberlere göre, bazı üst düzey balina adresleri artık dip alımlarına başladı. En büyük 100 Bitcoin adresinden üçü artık sahip oldukları coin sayısına yenilerini ekledi. Bakiyeleri en düşük 1,000 BTC arttı.

Diğer yandan mevcut düşüşe rağmen Bitcoin likidite arzı da yükselişte. Bu da HODL yapanlar tarafından çok fazla BTC’nin biriktirilerek borsaların dışına taşındığı anlamına geliyor.

İlgili – Bitcoin’deki düşüşü “dipten alım” fırsatına çevirenler

Kaynak

Etiketler: