Bitcoin’deki düşüşü “dipten alım” fırsatına çevirenler

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 40,000 dolara doğru büyük bir düşüş yaşadı. Ancak öyle görünüyor ki bu ayı durumunu fırsata dönüştürerek dipten alım yapanlar da var.


Bitcoin’deki düşüşü fırsata çevirenler ve dipten alım yapanlar

Bitcoin milyarderleri fiyat düşmüşken coin biriktirmeye başladı. BTC fiyatı bugün 40,000 dolar seviyesine doğru yeni bir dalış gerçekleştirdi. Balinalar ise ceplerini doldurmakla meşguldü.

Bu arada önde gelen kripto para borsası Binance’e ait olan bir cüzdana da 43,000 BTC eklendi. 5.5 milyar dolarlık BTC ilk önce Binance’in dipten alım yaptığı şeklinde yorumlandı. Ancak borsadan daha sonra yapılan açıklamada bu kadar BTC’nin bir cüzdandan başka bir cüzdana aktarma olduğu bildirildi.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Üçüncü en büyük Bitcoin adresinde önemli hareketlilik

Balinalar tam üç aydır bu kripto parayı biriktiyor!

Diğer yandan üçüncü en büyük Bitcoin adresi bugün yine para harcıyordu. Çünkü bu balina bugün 551 BTC aldı. İki gün önce yaşanan düşüşte de yine alım yapmıştı. Bu cüzdan 40,000 dolar bandı civarında agresif bir şekilde Bitcoin almaya devam ediyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş devam edecek mi?

Yeni Başkandan dipten alım

Bu arada New York’un yeni seçilen Belediye Başkanı Eric Adams, ilk üç maaşını Bitcoin ile alacağını doğruladı. Aynı zamanda dipten alım ile ilgili de konuştu. Ona göre Bitcoin ve kripto paraların mevcut fiyatı böyle bir fırsat sunuyor olabilir.


Başkan Eric Adams, Bitcoin ve blockchaine olan desteğini sık sık dile getiren bir isim. Buna ek olarak New York şehrini de kripto merkezi yapma planından da bahsetmişti.

CNBC’nin Squawk Box programına konuşan New York’un yeni seçilen Belediye Başkanı Eric Adams, BTC fiyatındaki son düşüş ile ilgili ise şöyle konuştu:

“Bazen alım için en iyi zaman düşüşlerin olduğu zamandır. Çünkü yeniden yükselmeye başladıklarında artık iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Biz Bitcoin ve blockchain teknolojileri ve diğer tüm teknoloji türlerini kullanmalıyız. Bundan dolayı New York şehrini teknoloji merkezi yapmak istiyorum.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’deki düşüşü “dipten alım” fırsatına çevirenler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.