BTC : 83275 ₺ ETH : 2849 ₺ XRP : 1.889 ₺ LTC : 358.6 ₺ USDT : 7.651 ₺ XLM : 0.58 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İngiliz Şirket Bitcoin Markasını Satın Aldı

İngiliz Şirket Bitcoin Markasını Satın Aldı

İngiliz Şirket Bitcoin Markasını Satın Aldı
0

İngiliz şirket Bitcoin markasını satın aldı ve Bitcoin markasını kullanan şirketlere uyarı mektubu yollamaya başladı. Birçok ülkede geçmişte Bitcoin markasını satın almaya yönelik girişimler yaşanmıştı.


İngiliz Şirket ”Bitcoin” Markasını Satın Aldı

 

İngiliz Şirket ''Bitcoin'' Markasını Satın Aldı İngiltere merkezli bir şirket ”Bitcoin” markasını satın almayı başardı. Bitcoin markasıyla ürün satan küçük işletme sahiplerine, bitcoin markasını kullanmamaları için uyarı mektubu yolladı. Küçük işletmeler artık Bitcoin temalı ürünler satmayacağını söyleyerek, davalık olmaktan son anda kurtuldular.

Dvalık olamaktan son anda kurtulan işletme sahiplerinden biri  mektubun, ABC/IPHoldings South West LLC şirketinden geldiğini söyledi. ABC/IPHoldings South West LLC, Bitcoin markasının sahibi olduğunu ve Bitcoin temalı ürünlerin satılmamasını istedi, aksi taktirde davalık olacağını işletme sahibine söyledi.

koinmedya_brave

 

İşletme sahibi başından geçenleri Reddite paylaştı;

İlk başta buna inanmadım, çünkü bitcoin ve bitcoin markasının kamuya açık olduğunu ve ABD’de benzer bir ticari marka satın alma girişiminin başarısız olduğunu biliyordum. Harika bir marka sahibi oldular, buradan satın alınan marka görüntülenebilir. Artık İngilterede bitcoin kelimesini bir kıyafette veya herhangi bir üründe kullanan herkes davalık olur.

İngiliz Şirketi, görünen o ki  Bitcoin 20.000 dolara çıktığında yani en popüler olduğu dönemde bu başvuruyu yapmış. Bununla birlikte aynı şirket ‘‘Westworld” markası için de başvuruda bulunmuş.Biraz araştırınca sadece Bitcoin değil, Litecoin markasının Inshallah Limited adında bir şirket tarafından satın alındığını görüyoruz. Inshallah Limited aynı zamanda ”Worldcoin” markasını da satın almış görünüyor.

Biraz daha derine inerek , basit bir internet araştırması, Inshallah Limited adında bir şirketin İngiltere’deki “Litecoin ” kelimesinin ticari markasına başvurduğunu gösteriyor . Şirket ayrıca, küçük kap şifreli bir para biriminin adı olan “Worldcoin” terimini de ticari marka için başvurdu. Litecoin Vakfı’nın karşı tarafa açtığı dava sonucunda marka tekrar Litecoin Vakfı’nın kontrolüne geçmiştir.

Bizi facebook ve Twitter hesaplarında takip ederek, en güncel kripto para haberlerinden anında haberdar olabilirsiniz.


ANKET ZAMANI

Etiketler: