Loading...
btc
BTC
-3.45%
Bitcoin
67.139,82 USDT
eth
ETH
-4.87%
Ethereum
3.489,29 USDT
bch
BCH
-5.42%
Bitcoin Cash
443,67 USDT
xrp
XRP
-3.21%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.41%
Litecoin
76,95 USDT
bnb
BNB
-2.67%
Binance Coin
608,41 USDT
sol
SOL
-6.77%
Solana
148,29 USDT
avax
AVAX
-2.86%
Avalanche
31,36 USDT
ada
ADA
-4.42%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.03%
Poladot
6,44 USDT
doge
DOGE
-5.31%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.65%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin’de büyük kırmızı sinyal uyarısı yapan analistin BTC’de beklediği düşüş

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yakından takip edilen ünlü analist, Bitcoin (BTC) fiyatının büyük bir düzeltmeye doğru gittiğini ifade ediyor. BTC’de oluşan ayı sinyale dikkat çekiyor. İşte, açıklamasının ayrıntıları.


Bitcoin’de büyük kırmızı sinyal uyarısı yapan analistin BTC’de beklediği düşüş

DataDash kanalının sunucusu popüler analist Nicholas Merten, Youtube’da 511.000 abonesi ile yeni bir video paylaştı. Burada Bitcoin’in NASDAQ karşısındaki performansının zayıflamaya başladığını söylüyor. Ona göre bu, lider kripto paranın düşüş trendine kapılacağının bir sinyali.

Merten, kısa vadede teknoloji sektörünün hisse senetlerinin büyük kazançlar sağladığını ifade ediyor. Bunun başlıca sebebi bu alana yapay zeka (AI) teknolojisinin sağladığı potansiyel destek. Böylece teknoloji hisse senetleri performans olarak Bitcoin fiyatını geçiyor. Analist şöyle açıklıyor:

“Son zamanlarda NASDAQ’a bakarak endişe etmeye başladık. Birçok teknoloji şirketinin hisse senetleri şu an büyük oranda Bitcoin’i performans olarak geçiyor. Bu hisse senetleri yapay zeka destekli gelişmelerden dolayı daha fazla yükselmeye devam ediyor. Şu anki büyük trend bu.

NASDAQ şu an Nisan 2022’den bu yana görülen en yüksek seviyesinde. Uzun vadede hala ayı piyasasında olduğumuzu düşünüyorum. NASDAQ’ın 12.300’den 13.240’a doğru yükseldiğini gördük. Şimdi Nisan 2022’de görülen en yüksek seviyesine doğru baskı yapıyor.

Peki, Bitcoin’de şimdi aynısını yapabilir mi? Tam olarak değil…

Haziran 2022’den bu yana görmediğimiz işlem aralıklarına geri döndük. Aynı zamanda hızlı bir şekilde Ağustos’ta olduğumuz noktaya doğru yaklaşıyoruz.”

İlgili – 2023 rallisini bilen analist, aniden Bitcoin ve altcoin satmaya başladı: İşte, kritik sebebi

nasdaq cix100

Merten, Bitcoin’i NASDAQ’a kıyaslamak için BTC/NDX oranına bakıyor. Burada lider kripto paranın yeni bir büyük düşüş için hazır göründüğünü vurguluyor. Bitcoin, kısa süre önce NASDAQ karşısındaki rallisindeki kazançlarını geri vermeye başladı.

Bitcoin fiyatı son birkaç günde SEC – Binance davası kaynaklı yeni bir hareketlilik yaşadı. Ancak sonuç olarak yeniden işlem gördüğü kritik bölgeye döndü. Ayrıntılı BTC analizi ve fiyat hareketleri için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatında SEC-Binance davası düşüşü bitti mi? Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.