1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Piyasa düşerken balinaların 400 milyon dolarlık transfer yaptığı kripto para

Piyasa düşerken balinaların 400 milyon dolarlık transfer yaptığı kripto para

Piyasa düşerken balinaların 400 milyon dolarlık transfer yaptığı kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Balinalar aniden bir coinle ilgili yüzlerce milyon dolarlık transferler yapmaya başladı. Piyasanın düştüğü bir ortamda balinaların bu coini nereye gönderdiği ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Piyasa düşerken balinalar bir coinden 400 milyon dolarlık transfer yaptı: Para nereye gitti?

Kripto para piyasası ciddi bir satış durumu yaşıyor. Böyle bir ortamda balinalar birkaç yüz bin Ethereum (ETH) coin transferi gerçekleştirdi. Bu satış durumu ise SEC’in dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve CEO’su aleyhinde dava açmasıyla tetiklendi. Olayın ayrıntıları için bakınız:

İlgili – ABD’nin Binance ve CEO’suna açtığı davanın tüm ayrıntıları

Blockchain hareketlerini izleyen Whale Alert platform, toplamda 400 milyon dolar değerinde 353.579 ETH’ye ulaşan transferler tespit ettiğini açıkladı. Son 24 saatte gerçekleşen bu işlemlerin en büyüğünde, dev bir balina 276,16 milyon dolar değerinde 149,999 ETH transfer etti. Bu coinler bilinmeyen bir cüzdandan ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’e gönderildi.

Whale Alert, söz konusu balinanın bu kadar yüklü ETH transferi için sadece 3 dolar işlem ücreti ödediğini de bildiriyor.

Ethereum haftalık fiyat analizi yazımızda, ETH/USD paritesinde önümüzdeki hafta nasıl bir fiyat hareketleriyle karşılaşabileceğimizi inceleyeceğiz.

Başka bir balina ise yine aynı miktar ve değerde, 76,16 milyon dolar değerinde 149,999 ETH’yi yine Coinbase’e transfer etti. Bu balina da bu işlem için 3 dolardan biraz fazla para ödedi.

İlgili – Ethereum fiyatında kritik desteğe gerileme: Güncel ETH teknik analizi

Whale Alert, üç tane daha büyük ETH transferi tespit ettiğini açıklıyor. Tüm bu coinler de bilinmeyen cüzdanlardan kripto para borsası Coinbase’e gitti. İşte, ayrıntılar.

  • 18.752 ETH (33,91 milyon dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e transfer edildi
  • 18.703 ETH (33,82 milyon dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e transfer edildi
  • 16.126 ETH (29,86 milyon dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e transfer edildi

Tüm bu ETH coinler kripto para borsası Coinbase’e gönderildi. Bundan dolayı coinlerin satış amacıyla borsaya transfer edildiğini düşünebiliriz.

ETH şu an 1.800 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 4 civarında düştü.

Kaynak

Etiketler: