BTC : 85299 ₺ ETH : 2845 ₺ XRP : 2.151 ₺ LTC : 417.9 ₺ USDT : 7.29 ₺ XLM : 0.7561 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Hex dolandırıcı hesaplarında hareketlilik tespit edildi

Hex dolandırıcı hesaplarında hareketlilik tespit edildi

Hex dolandırıcı hesaplarında hareketlilik tespit edildi
0
huobi_koinmedya

Sadece 12 gün içerisinde milyonlarca para toplayan ve ardından fiyasko ile sonuçlanan Hex Coin ile irtibatlı dolandırıcı hesaplarda hareketlilik tespit edildi.


Hex dolandırıcı hesapları vurgunda bulundukları Ethereum’ları bozdurmaya çalışıyor

Kripto para piyasalarında altı boş ve dolandırıcı birçok proje çıktı. Bu projelerin isimleri farklı olsa da sonuçları hep benzer oldu: Milyonlarca dolar değerinde vurgun ve arkasında binlerce mağdur yatırımcı. Bu tip dolandırıcı oluşumlar, Bitcoin fiyatlarındaki olağan üstü artıştan ve blockchain teknolojisinin toplumda uyandırdığı ilgi ve gizemden faydalanarak kötü niyetlerini perdelediler. Ardından ise ciddi mağduriyetler oluşturdular. Bu projelerden birisinin de Hex Coin olduğu iddia ediliyor. Hex Coin piyasaya ilk arzını gerçekleştirdikten 12 gün sonra değerini neredeyse sıfırladı. Bu hızlı fiyasko konusunda Hex’in rekor kırdığını bile söyleyebiliriz.

Lütfen Bkz: 12 günde yüzde 99 değer kaybeden coin: Hex Coin

Hex, yatırımcılarından Bitcoin ve Ethereum toplayarak onlara yüksek oranda faiz ödemesi teklif ediyordu. Faiz ödemelerini ise Hex Coin üzerinden yapacaktı. Bu amaçla Hex, birçok kripto para yatırımcısından Bitcoin ve Ethereum topladı. Reddit’deki bir kullanıcı HEX ile irtibatlı cüzdanların izini sürdü. Bu cüzdanlardan birisiden Binance ve Bitfinex borsalarında 700-800 civarı Ethereum aktarıldığını ileri sürdü. Bu hesapta başkalarına ait 46.000 adet Ethereum (yaklaşık 6 milyon dolar) olduğu iddia ediliyor.

koinmedya_brave

Hex, ponzi tipi bir yapılanma kurduğu ve yatırımcılarına 2,5 yıl içerisinde 10 bin kata varan kâr vaat ettiği ileri sürülüyor. Uzmanlar “düşük risk ve yüksek getiri” öneren projelere dikkat etmek gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor.

Lütfen Bkz: Kripto para ponzi çetelerinin 10 özelliği

Kaynak

Etiketler: