fbpx
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. NANO rehberi: Nano Coin nedir, nereden alınır-satılır, geleceği nasıl

NANO rehberi: Nano Coin nedir, nereden alınır-satılır, geleceği nasıl

NANO rehberi: Nano Coin nedir, nereden alınır-satılır, geleceği nasıl
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Nano Coin  nedir? Nano, diğer kripto para birimlerinde kullanılan blok zincirlerin aksine, RaiBlocks’un block-lattice (blok-kafes) yapısını kullanan bir kripto paradır.


 

NANO rehberi: Nano Coin nedir, nereden alınır-satılır, geleceği nasıl

nano coin nedir NANO rehberi: Nano Coin nedir, nereden alınır-satılır, geleceği nasıl

Nano Coin, CoinMarketCap’de kendine 80. sırada yer bulmuştur. 2017‘de lansmanı yapılmış piyasa arzı ise 2018 Ocak ayında gerçekleşmiştir. Eski adıyla RaiBlocks olarak da bilinir.

En güzel Nano coin nedir videosu

Nano, diğer kripto para birimlerinde kullanılan blok zincirlerin aksine, RaiBlocks’un block-lattice (blok-kafes) yapısını kullanan bir kripto paradır. Her hesabın, işlem/bakiye geçmişine eşdeğer kendi blok zinciri vardır. Her bir hesap zinciri yalnızca hesap sahibi tarafından güncellenmektedir.

Dönem dönem popülerliği artan XRB gündelik hayatımızda ücretsiz ve fazlasıyla hızlı kullanabileceğimiz bir para birimidir.

Nano Coin tarihçesi

Nano coin nedir? Nasıl bir tarihi geçmişe sahip bakalım. Nano, Dell ve AMD gibi teknoloji devlerinde daha önce deneyime sahip bir yazılım mühendisi olan Colin LeMahieu tarafından geliştirilmiştir. Colin öncelikle, 2014 yılında RaiBlocks adında bir kripto para kurmuş ve 2015‘te başlatmıştır. Ancak 2017 yılında yaptığı lansmanla RaiBlocks’un adını Nano olarak değiştirmiş, yeni oluşumu da 2018‘de piyasaya sürmüştür.

Nano’nun Kullanım Alanları

  • Trade:  Nano coin ile anlık ve tamamen ücretsiz bir şekilde al sat işlemi yapılabilir.
  • Para transferi:  XRB, kullanıcılarının fatura ve kira gibi günlük yaşamda bulunan tüm harcamaları için ödeme kapısı işlevi görebilir.

Nano’nun faydaları ve özellikleri nelerdir?

Nano, blok kafes mimarisi olarak adlandırılan kendi teknolojisini kullanan tek kripto para birimidir. Bu kripto parada, her bireye kendi blok zinciri, her işleme ise kendi blogu verilmiştir.

Her Nano işlemi, kullanıcı hesap zincirindeki öncekinin yerine geçen yeni blogunu oluşturur. Sonuç olarak, her kullanıcının güncellenmiş bakiyesini kaydeden yeni bir blok vardır.

Nano’nun en önemli özelliklerinden birisi de, madencilere ödenecek bir para olmadığı için sıfır işlem ücreti almasıdır.

Nano tokenin çalışma mantığı nasıldır?

nano-coin-nedir-koinmedya

Bitcoin’den örnek verecek olursak, bildiğimiz gibi Bitcoin’de bir blok zinciri var ve bütün işlemler bunun üzerine yazılmaktadır. Raiblock ise bundan farklı olarak block-lattice mantığıyla çalışmaktadır. Yani Railblock sistemi kullanan kullanıcıların tek bir blok zinciri ile veri yazmasına gerek yoktur. Bunun yerine, her kullanıcı kendi blok zincirini kullanır. Yani kullanıcı bir işlem yaptığı zaman, işlem kendi blok zincirine yazılır.

Nano’nun hızlı olmasının sebeplerinden biri de sıra beklenmesi gereken bir madencilik sitemine sahip olmamasıdır. Blok şifreleri madenciler tarafından değil istemciler tarafından çözülür. Bir manada herkes kendi kendisinin madencisidir. Bununla beraber dolaşımdaki arzı 133.248.289 adet olan Nano için herhangi bir sınırlandırma konulmamıştır. İhtiyaca göre bu sayı artırılabilir.

NANO coin nerden alınır- NANO hangi borsalarda?

CoinBene, Binance, Mercatox, DigiFinex, OKEx, Huobi Globa,l HitBTC,  Kraken, Binance US, KuCoin gibi popüler borsalarda işlem görüyor

NANO coin canlı fiyat grafiği

İlgili haber :Pişmiş Tavuğun Başına Gelmedi BitGrail’in Başına Gelenler

Nano bugün kripto para piyasalarından en çok değer arttıran kripto para. %100 aşan değer artışı ile NANO tüm dikkatleri üzerine çekti.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.