BTC : 85077 ₺ ETH : 2812 ₺ XRP : 2.192 ₺ LTC : 429.9 ₺ USDT : 7.289 ₺ XLM : 0.7718 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ErisX Bitcoin vadeli işlemleri bugün başlatıyor

ErisX Bitcoin vadeli işlemleri bugün başlatıyor

ErisX Bitcoin vadeli işlemleri bugün başlatıyor
0
huobi_koinmedya

ErisX Bitcoin vadeli işlemleri ne zaman başlatacağı merak konusuydu. Dün yaptıkları bildiri ile işlemleri 17 Aralık 2019 Salı günü başlatacaklarını duyurdu.


ErisX Bitcoin vadeli işlemleri başlıyor

ErisX, Wall Street destekli kripto para borsası olarak ortaya çıktı. Borsadan yapılan resmi açıklamada, Salı günü vadeli işlemlerin başlatılacağı duyuruldu.

ErisX Bitcoin vadeli işlemleri

koinmedya_brave

2018’in ikinci yarısında sektör gözünü kurumsal sermayeye dikmişti. Bakkt söylentileri ve Fidelity’nin Bitcoin alanına gireceği dedikoduları arasında sürpriz bir duyuru dikkat çekti. Tarihler Ekim 2018’i gösterdiğinde, Wall Street’in vadeli ve spot piyasalarda oldukça deneyimli borsalarından ErisX Bitcoin sözleşmeleri satacağını duyurdu.

Bir çok analist bu durumu kurumsalların artık kripto sektörüne girmemek için mazereti kalmayacağı şeklinde okudu. Ancak zaman ilerledikçe Fidelity’nin bu konuda ne kadar gönülsüz olduğunu gördük. 2019 ikinci yarısında işlemlere başlayan Bakkt ise istenilen hacmi bir türlü yakalayamadı. 2019 sonuna 2 hafta kaldığı şu günlerde ErisX de sahneye çıkmaya karar vermiş görünüyor. ErisX bu maksatla Temmuz ayında gerekli lisansları almıştı.

ErisX son aylarda kendilerine yöneltilen Bitcoin sözleşmelerini ne zaman aktive edileceği sorusundan israrla kaçıyordu. Zira rakibi Bakkt, çoktan Bitcoin türev sözleşmelerini satmaya başlamış ve fiziksel (gerçek) Bitcoin üzerinden tanımlı vadeli opsiyonlarını piyasaya sürmüştü.

Dün yapılan duyuru sonrası gözler yeniden ErisX’e yöneldi. Firma hangi tür opsiyonların sunulacağı sorusunu yanıtsız bırakmayı tercih etti.

koinmedya_brave

Birçok kripto para borsasının aksine ErisX kendini bireysel yatırımcıdan soyutlan bir strateji izliyor. Bunun yerine TDAmeritrade gibi büyük brokerlerden akış elde etmenin yolunu gözlüyordu. Hatta Nisan ayında yayınlanan bir rapor TDAmeritrade ile ErisX arasındaki müzakereleri haberleştirmişti. Ancak ne var ki ilerleyen zamanlarda ErisX bir diğer broker devi Charles Swab ile anlaştı.

Etiketler: