1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İşte 2021’e damgasını vuracak o coin!

İşte 2021’e damgasını vuracak o coin!

İşte 2021’e damgasını vuracak o coin!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının tarihinde en etkili yatırımcılardan olan Bitcoin yatırımcısı Dan Morehead önümüzdeki yıl en çok dikkat edeceği, en gözde altcoinin hangisi olduğun açıkladı


Altcoin dünyasının yeni gözdesi!

Ddünyaca ünlü Pantera Capital CEO’su Dan Morehead ilk olarak Ağustos 2013’de Bitcoin yatırımcılarına Bitcoin’in patlama yapacağını ve ellerinde tutmalarını söylemişti. O zaman Bitcoin fiyatı 104 dolardı ve Morehead 200 dolar bir fiyat beklediğini belirtmişti.

 Şu anda da aynı şekilde Morehead Bicoin konusunda fazlasıyla olumlu bir beklenti içinde. Ancak önümüzdeki yıl Ethereum ve XRP’nin Bitcoinden daha iyi bir performans göstereceklerine inandığını da söylüyor.

Kendisine özellikle hangi altcoini almak istediği sorulduğu zaman ise Polkadot konusunda çok iyimser olduğundan söz ediyor. Polkadot Ethereum yaratıcısı Gavin Wood tarafından kurulan çoklu zincir protokolü..

“ Eğer bir tane seçmem gerekse kesinlikle bu Polkadot olurdu. Ethereum’un %10 değerine sahip. Ethereum karşısında sağlam bir rakip olma olasılığı % 10’dan fazla. Bence tüm kripto paralar değer kazanacak ama birisini seçecek veya trade yapacaksanız ve bir yıl içinde bunu devam ettirecekseniz ben Polkadot derim. Polkadot bizi çok heyecanlandırıyor çünkü Ethereum’un bütün avantajlarına sahip ama daha verimli. Biz Polkadot’a yatırım yaptık.”

Morehead ayrıca merkeziyetsiz finans alanna da işaret ediyor. DeFi alanı çok ciddi bir büyüme gösteren bir sektör Morehead’e göre.

Pantera kısa süre önce  DeFi lere 12 milyon dolarlık yatırıma ön ayak olmuştu.

“DeFi patlaması çok önemli bir gelişme aynı şekilde DeFi borsaları da. Siz varlıklarınızı bir kod ile saklayabiliyorken niye bir aracıya ihtiyaç duyasınız ki. Borsaların bu şekilde patlamasına da şahit olmuştuk. Şimdi Defi borsaları var. Bu borsalarda inanılmaz faaliyetler gerçekleşiyor”

Morehead, Pantera’nın daha likit ve yerleşik hale geldikçe erken aşama kripto paralarını yıllarca tutabileceğini söylüyor.

Hangi 5 Altcoin parlayacak?

Bir youtube yayınında konuşan ünlü analist ve trader Tyler Swope 160,000 takipçisine Polkadot (DOT) ekosistemi ve  Polkadot parachainleri ile bağlantılı projeleri takip ettiğini söyledi.

altcoin İşte 2021’e damgasını vuracak o coin!

Swope’un listesinin başında  Kusama (KSM) var. KSM Polkadot’un kanarya ağında. Ekipler, Polkadot üzerindeki açılım hazırlığı için protokollerinde yenilik ve deneysel çalışmalar yapmak amacıyla Kusama’nın ölçeklenebilir blockchain ağını kullanıyorlar.

Swope Polkadot’un sınırlı sayıdaki parachaininden faydalanmayı bekleyen projelerin hepsinin Kusama’dan geçmesi gerektiğinin altını çiziyor.

“Parachainler yükseldiğinde,  kilidi açılabilen birkaç ayda yalnızca birkaç parachain yuvası olabilir Bunu hesaba katarsanız, parachainlerin  devreye girmesinden sonraki ilk yıl, bir kaç ay 12 aya denk olabilir ve  ilk aylardan sonar da sadece iki ya da üç olabilir. Dolayısıyla, Kusama vasıtasıyla  parachaine giden doğru yolu izleyenlerin kazanma olasılığı daha yüksek. ”

altcoin İşte 2021’e damgasını vuracak o coin!

Swope’un  listesindeki ikinci altcoin Robonomics Network (XRT). Kriptouzmanı  Robonomics’in Polkadot parachain yolunda hazırlık sürecinde teknik olarak en gelişmiş ekip olduğunu söylüyor.

“Rococo testnet üzerinde Robonomics mi? Kontrol etmek isterseniz  Github’da görebilirsiniz. Kusama’da bir parachain olarak Robonomi’yi düşünür müsünüz? Tekrar kontrol edin bu işin Mayıs da gerçekleştiğini göreceksiniz.”

Ayrıca  Swope, Robonomics’in Kusama parachaininin bir Polkadot relay zincirine dönüştürülmesi konusunda büyük bir vizyona sahip olduğunu da vurguluyor

“ Amaçları Parachain değil.. Bir relay zinciri hedefliyorlar. Amaç bu. Ayrıca, ‘Polkadot ağı teknik olarak 100 parachain projesini kabul etmeye hazır olduğunda ve Kusama ağı Polkadot yuvasında bir parachain olarak başarıyla bağlandığında, Robonomics bant genişliğini çoğaltmak için kendi parachain parachain’ini tanıtmaya hazır olacak. “

altcoin İşte 2021’e damgasını vuracak o coin!

Üç numarada ise Swope’a göre Robonomics ile benzerlik taşıyan Energy Web Chain (EWT) var.

“Energy web sadece tek bir yuvayı zorlamıyor esasen, aynı zamanda o yuvayı, çoklu parachainleri bünyesinde barındıran başka bir relay zinciri ile dolduruyor.

altcoin İşte 2021’e damgasını vuracak o coin!

Dördüncü altcoin Sora Network (XOR). Swope için bu altcoin merkez bankası dijital paralarının dağıtılması için gereken altyapıyı inşa etme konusunda liderliği kimseye kaptırmıyor.

 “ Sora ağı ile super olumlu beklentilerim var.  parachain yuvası planları ile ilgili olarak çok detaylı bilgiler paylaştılar.”

altcoin İşte 2021’e damgasını vuracak o coin!

Beşinci altcoin Bifrost (BNC)’nin gelecek yılın ilk çeyreğinde bir parachain yuvası için açık arttırmaya katılacağını söylüyor Swope.

Fenomen alanistin 2021’de çok konuşulacak 10 altcoin listesi

Ünlü kripto para trader ve stratejisti Austin Arnold, 2021 yılında 10 altcoinin patlayacağını düşünüyor.

Youtube üzerinden “Altcoin Daily” programı yapan Arnold, 287 bin aboneye sahip.

Arnold özellikle Bitcoin’in 20.000 dolara yaklaştığı şu günlerde kurumsal yatırımcının ilgisini çok önemsiyor. MicroStrategy‘nin 50 milyonluk BTC alımını altın çizerek vurguluyor.

Arnold’un listesinin en tepesinde bitcoin var.

İlgili: MicroStrategy’den dudak uçuklatan Bitcoin hamlesi

Austin Arnold listesinin ikinci sırasında Cardano (ADA) coin var. Arnold, akıllı sözleşme platformu Cardano’nun, Goguen gelişim sürecinde yaklaşmakta olan hard fork ile birlikte bir hayli ilgi göreceği görüşünde. Arnold’a göre platforma yakında coin kilitleme özelliği de gelebilir.

Kilitleme, bu durumda, belirli bir süre için bir dizi token ayırmak anlamına gelir, böylece oylama veya akıllı bir sözleşme yürütme için elden çıkarılamazlar. Bu yüzden sanırım coinlerin ağda kullanılması şeffaflık ve biraz güvenlik ekliyor.

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

2021 altcoin

Listenin üçüncü sırasında Turstswap (SWAP) yer alıyor. Trustswap, işlem ücretlerini tekrar coin piyasasına iade etmesiyle Non-Fungible Token (NFT) pazarı lideri olma peşinde.

Mevcut, Rrible gibi NFT piyasasının sorunu, harika bir hizmet sağlayıcı olmalarına rağmen alıcı ve satıcıya %2.5 komisyon dışında bir yarar sağlamamalarıdır.

Fenomen traderin listesinin dördüncü sırasında XRP var. Arnold, ABD’de gelecek Biden hükumetinin XRP üzerinde olumlu bir etkisinin olabileceğinden bahsediyor.

[Brad] Garlinghouse [Ripple Labs CEO’su] aslında bu yılın başlarında başkanlık kampanyası için Biden’a bağışta bulundu … Ve ayrıca geçen yıl, başkan adayı iken Kamala Harris Halk kampanyasına da bağış yaptı.”

With $16bn in cryptocurrency, Ripple attempts a reset | Financial Times

Arnold’un beşinci koini, Tezos (XTZ). Arnold, Avrupa film ve dizi endüstrisindeki bir yapım şirketi olan Logical Pictures‘ın Tezos’ta 121 milyon dolarlık bir (STO) başlatmasıyla Tezos’un (XTZ) yeni yıla patlama ile girebileceği görüşünde.

Altıncı coin, VeChain (VET). Arnold, VeChain’in, deniz ürünleri çiftçilerinin tedarik zinciri verilerini VeChain Thor blok zincirine yüklemesini sağlayacak KnowSeafood ile olan ortaklığını vurguluyor.

VeChain (VET) Nedir ve Nasıl Satın Alınır? • Coinkolik

Arnold’ın yedi numaralı coini Ethereum (ETH). Fenomen analist, Kanada’da oluşturulan Ethereum fonunun geleneksel yatırımcıyı da Ethereum’a çekeceği görüşünde. Arnold, Ethereum fonuna yapılan fon yatırımının 107,5 milyon dolara kadar yükselebileceği görüşünde.

Sekizinci sırada, merkezsiz finans (DeFi) platformunda testneti başarılı olan Injective Protocol (INJ) bulunuyor. Arnold, Pantera Capital ortağı Paul Veradittakit‘ten bir alıntıya atıfta bulunuyor ve Injective “bir sonraki merkezsiz türev ticareti dalgasına öncülük edebilecek.” diyor.

Arnold’ın listesinin dokuzuncusu Binance Coin (BNB). Kripto analist, yatırımcıların BNB’yi, hacmi 858 milyar dolara ulaşan kripto borsalarda spot trading coini olarak kullandıklarını ifade diyor.

Listenin onuncu ve son coini Uniswap (UNI). Arnold, DeFi alanındaki adreslerin yarıdan fazlasının Uniswap adresi olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca Uniswap’ın önümüzdeki yıl popülaritesini daha da artıracağı görüşünde.

altcoin

Non-Fungible Token nedir?

Non-fungible tokenler belirli bir amaç için üretilmiş, başka tokenlerle takası mümkün olmayan tokenlerdir. ERC-721 tokenleri non-fungible tokenlerdir.

Kaynak

Etiketler: