1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. 50 bin BTC satan adamın dramı

50 bin BTC satan adamın dramı

50 bin BTC satan adamın dramı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı 20,000 doların üzerinde yeni zirveler kaydetti. Çok erken dönemde BTC alanlar şu an çok kazançlı. Birkaç ay önce 10,000 dolarda satın alanlar da yatırımlarını ikiye katladı. Tabii bu fiyatı görüp pişman olanlar da var.


50 bin BTC satan adamın pişmanlığı: Şimdi milyarder oldurdum

Bitcoin fiyatı kısa süre önce hiç zorlanmadan 20,000 doları seviyesini aldı ve buradan da 23,000 doların üzerine çıktı. Birkaç ay önce BTC 11,000 dolardayken MicroStrategy BTC almıştı. Yeni fiyatla bu şirketin yatırımının iki kat değer kazandığı görülüyor.

Tabii herkes bu kadar şanslı değil. Erken dönemde Bitcoin yatırımı yapan Martti Malmi, Twitter üzerinden pişmanlığını dile getiriyor. Çünkü Malmi, yaklaşık sekiz yıl önce 50,000 BTC sattığını söylüyor. Bu satışı yapmasaydı şu an 1 milyar dolarlık bir servete sahip oldurdu. Ama şimdi bunu kaçırdığı için bin pişman.

Tabii sattığı BTC’lerin hepsi boşuna gitmemiş. Malmi, 2011’de 10,000 BTC sattığını açıklıyor. O zaman kripto paranın fiyatı 15 dolar ile 30 dolar arasındaydı. Buradan gelen para ile ise Helsinki’de stüdyo bir daire satın almış.

Ancak yine de elindeki BTC’ler bu kadar erken dönemde satmasaydı şimdi çok daha kazançlı çıkardı. Martti Malmi (@marttimalmi) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Dizüstü bilgisayarımda 2009-2010 yıllarında kazıdığım 55,000 Bitcoin’i çok erken satmasaydın (çoğunu 2012 öncesi) şimdi milyarder oldurdum. Bundan çok pişmanım. Yine de erken dönem Bitcoin sahipleri kendi şahsi kazançları dışında bir de piyasaya hareket katarak daha büyük bir iş başarmışlar.”

Martti Malmi 2011’de 1,000 BTC’lik bir ödül de duyurmuştu. Büyük işletmelerden birinin BTC kabul etmesini sağlayana verecekti. Bu ödülü kimse almadı. Ardından ise erken dönem BTC yatırımcısı elindeki Bitcoin’leri HODL etmeye karar vermiş. Ama maalesef elindeki BTC’lerin büyük bir kısmını 2012 yılında 5 dolar gibi çok düşük bir fiyattan satmak zorunda kalmış. O dönemde iş aradığını da belirtiyor.

Her ne kadar milyarder olma şansını kaçırsa da Malmi hala birikiminin bir kısmını BTC’de tutuyor. Şöyle diyor:

“Bu çok fazla bir miktar değil. Ancak yine de yıllar sonra iyi bir kazanç. Son gelişmelerden dolayı mutluyum.”

Kaynak

Etiketler: