BTC : 84294 ₺ ETH : 2806 ₺ XRP : 2.089 ₺ LTC : 400.6 ₺ USDT : 7.346 ₺ XLM : 0.7446 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Dikkat! Bitcoin en kötü dönemine giriyor

Dikkat! Bitcoin en kötü dönemine giriyor

Dikkat! Bitcoin en kötü dönemine giriyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin en kötü dönemine giriyor. Çünkü genel olarak BTC yılın üçüncü çeyreğinde düşük performansı ile biliniyor.


Bitcoin en kötü dönemine giriyor

Bitcoin 2020’nin ikinci çeyreğinde iyi kabul edilebilecek bir performans sergiledi. Her ne kadar bu dönemde 10,000 doları kıramasa da yüzde 50 civarında bir değer kazandı. Şimdi üçüncü çeyrek başlıyor. Birçok piyasa takipçisi, birinci ve ikici çeyrekle kıyasla daha düşüş bir performansı olacağını tahmin ediyor. Hatta düzeltme beklentilerini dile getiriyorlar. Çünkü tarihsel olarak şimdiye kadar üçüncü çeyrekte Bitcoin en kötü dönemlerini yaşadı.

Tabii bu önyargı, 2013 yılından bu yana olan tüm yıllar için doğru değil. Yine de bazı yıllarda üçüncü çeyrekte Bitcoin kazançları oran olarak en düşük seviyesini görüyor. Analizler ise 2020 yılının da bir istisna olmayacağını gösteriyor. Çünkü 60 günlük hareketli ortalama iyileşmedi ve işlem hacmi de son birkaç günde bir artış kaydetmedi.

İlgili – Ne dersiniz, Bitcoin 2020’de 15 bin dolara çıkabilir mi?

koinmedya_brave

BTC performansı dördüncü çeyrekte düzelir mi?

Üçüncü çeyreklerden farklı olarak, Bitcoin genelde yılın dördüncü çeyreklerinde daha iyi performans gösteriyor. 2013 ile 2019 yılları dördüncü çeyrek getirilerinin ortalama oranını hesaplarsak yüzde 109 gibi bir değer çıkıyor. Tabii 2020 yılında da böyle olacağının bir kesinliği yok. Yine de 2020 yılı öncekiler ile kıyaslanınca daha boğa bir başlangıç yapması ile dikkat çekmişti.

Bitcoin en kötü dönemine giriyor. Çünkü genel olarak BTC yılın üçüncü çeyreğinde düşük performansı ile biliniyor.

Yılın başından bu yana yapılan tahminlerde, hep 2020 yılı sonunda Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek değerini göreceği belirtiliyordu. Bu iyimser görüşlere daha çok genel olarak Bitcoin ve kripto paralara olan ilgilinin artması destek veriyor.

Ayrıca bu yıl bir de üçüncü halving yaşandı. Bu da 2020 ve ötesi için yükselişe etki edebilecek faktörlerden. Bazı önde gelen traderler ise tarihi verilerin aksine 2020 üçüncü çeyrekte Bitcoin’in 15 bin doları göreceğine inanıyor. Tabii neler yaşanacağını çoğunlukla Temmuz’un ilk haftası belirleyecek.

koinmedya_brave

Kripto piyasasında genel durum

Kripto para piyasası ise son günlerde pek de pozitif görünüm çizmiyor. Sıralamanın başındaki coinlerde düşüşler var ve Cardano da şu an pozitifte kalma mücadelesi veriyor.

Bitcoin de son düşüşten sonra pozitife geçme çabasında. Bundan dolayı Bitcoin’in hala üçüncü çeyreği iyi bir notla kapatma fırsatı var. Ayrıntılar için güncel Bitcoin teknik analizi yazımıza bakabilirsiniz.

Kaynak

Etiketler: