BTC : 82991 ₺ ETH : 2811 ₺ XRP : 1.857 ₺ LTC : 357.9 ₺ USDT : 7.655 ₺ XLM : 0.5723 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İnanılır gibi değil – Bu coin tam 30.000 dolar değerinde!

İnanılır gibi değil – Bu coin tam 30.000 dolar değerinde!

İnanılır gibi değil – Bu coin tam 30.000 dolar değerinde!
0

Bu coin tam 30.000 dolar değerinde! Son zamanlarda DeFi’nin parlayan yıldızı olarak görebileceğimiz bir tokenden bahsediyoruz. Bu kripto aynı zamanda Bitcoin’den bile coin başına fiyat olarak daha değerli.


Bu coin tam 30.000 dolar – Yearn Finance YFI token

Merkezsiz finans (DeFi) alanındaki bir kripto varlık bu hafta inanamayacağınız bir rekor kırdı. Yearn Finance projesinin yönetim tokeni YFI’dan bahsediyoruz. Bu kripto bugün 30,324 dolara kadar çıktı. YFI kısa süre önce yakın zamanda Aave platformuna da eklendi. Yearn Finance kurucusu Andre Cronje, şimdi de FTX borsası ile işbirliği hakkında konuşuyor.

KoinMedya olarak sık sık YFI tokenin yükselişleri ile ilgili haber yaptık. Ancak son haberden sonra bile YFI önemli ölçüde yükseldi. En son YFI token Bitcoin fiyatını geçerek 20 Ağustos’ta 16 bin dolar olunca gündem olmuştu.

Cuma günü YFI yaklaşık olarak coin başına 17-18 bin dolardan işlem görüyordu. Ancak Cumartesi günü daha da yükseklere sıçradı. Piyasa verilerine göre 30 Ağustos TSİ 3.15’te YFI 30,324 dolarda yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin’den pahalı tek proje olan YFI coini yakından tanıyalım

Bu coin tam 30.000 dolar - Yearn Finance YFI token

Bu hafta bir Twitter kullanıcısı Yearn Finance kurucusuna FTX borsası CEO’su Sam Bankman-Fried ile ne görüştüklerini sordu. Andre Cronje, Yearn Finance ve FTX’in ne üzerine görüştüğünü söylemese de, bir işbirliği konusu olduğunu doğruladı.

Andre Cronje, bir işbirliği için ilk adımı attıklarını belirterek, önlerinde uzun bir yol olduğunu da söyledi. Bundan dolayı kısa sürede bir şey beklenmemesi gerektiğini bildirdi. Ancak yine de gerçekten ilgi çekici bir konu üzerine çalıştıklarını da vurguluyor.

İlgili – Gizemli DeFi projesi, MakerDao’yu geride bıraktı – Sırada YFI mı var?

FTX konusu dışında YFI token bu hafta Aave’ye de eklenmişti. Aave de yakın zamanlarda protokolde kilitli toplam varlıkları değeri açısından haberlere konu oluyor. Ayrıca İngiliz finansal denetim kuruluşundan elektronik para lisansı da aldı.

Şimdi ise YFI fiyatında neler yaşandığına daha ayrıntılı bakalım. Son 24 saatte YFI yüzde 44 değer kazandı ve bu oranla performans olarak tüm kripto paraları geride bıraktı. Hatta Bitcoin’in 2017’deki 19,600 dolar ATH değerini de geçti. Tabii şunu anlamak önemli. BTC’nin 21 milyon arzı karşısında YFI toplam arzı sadece 30 bin token. Şu an dolaşımda 29,962.791 var.

Kaynak

Etiketler: