BTC : 82620 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.897 ₺ LTC : 369.6 ₺ USDT : 7.563 ₺ XLM : 0.604 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin vadeli işlem tarihinde kapanmayan 1 gap kaldı

Bitcoin vadeli işlem tarihinde kapanmayan 1 gap kaldı

Bitcoin vadeli işlem tarihinde kapanmayan 1 gap kaldı
0

Bitcoin vadeli işlem tarihinde kapanmayan tek bir gap kaldı. Konuyu ünlü Türk traderı Rookie twitter sayfasından gündeme getirdi peki bu durum ne anlama geliyor?


Bilindiği üzere yıl başından bu yana Bitcoin’de önemli fiyat hareketleri görüldü. Fiyat 5 haneli değerlerden 3.900 dolara kadar düştü.

https://twitter.com/altcoinrookie/status/1255712285047377920?s=20

Bitcoin, Perşembe günü erken saatlerde iki ayın en yüksek seviyesine doğru yükseldi ve hype’ın ortasında 9.400 doların üzerine çıktı.

koinmedya_brave

Ancak kripto para birimi, yerel zirveden yaklaşık 937 $ daha düşük bir düzeltme yaşadığı için gün içi kazançlarını güvence altına alamadı.

Geri çekilme, 2017 boğa koşusundan bu yana bitcoin’in yukarı yönlü girişimlerini kapatan aynı seviyede başladı.

Fiyatı iki ay içinde ilk kez 9.400 $’ı aştığı için bitcoin için muhteşem bir sabah oldu.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin dominance rekor tazeledi

Lider kripto para birimi, Mart ortasında yüzde 50’den fazla düştüğü için geri dönüş yapmak üzere bir zaman kolluyordu. Mart ayının son yarısında ortaya çıkan bir fiyat toparlanması ve ardından Nisan boyunca uzun bir yukarı yönlü hareket, bitcoin’in tamamen iyileşmesine yardımcı oldu. İyileşmeye bakınca fiyat 1.5 ay içinde 3.880 $’dan 9.478 $’a kadar volatil bir hareket sergilemiş durumda.

Bununla birlikte, kripto para biriminin yükseliş trendi, uzun vadeli teknik direnciyle flört ederken yakıtın bitmesini de ima ediyor.

Bitcoin vadeli işlem tarihi: azalan trend çizgisi

Kalın azalan trend çizgisi, Bitcoin’in Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların üzerine çıkmasını engelledi. Ağustos 2019’da kripto para biriminin boğa girişimi yine engellendi. Aynısı bu yılın Şubat ayında yaşandı.

 

Bitcoin vadeli işlem

Bugün bile, bitcoin fiyatı aynı azalan trend çizgisini test ettikten sonra çılgınca tersine döndü ve Coinbase kripto borsasında 8.541 dolara kadar düştü.

Bitcoin için anlamı

Teknik seviyeler psikolojiktir. Bu seviyeler traderların çoğunun birleşik bir pazar yanlılığı ifade etme eğilimi gösteren yerlerdir. Şimdiye kadar, traderlar Azalan Trend Çizgisini long pozisyonlarından çıkmak için ipucu olarak gördüler. 2017’den beri seviyenin üzerine çıkamıyorlar.

İlgili haber için bakınız: Yeni başlayanlar için kripto para rehberi: Nedir, nereden alınır, ne zaman alınmalı, nelere dikkat edilmeli?

Bitcoin, yeni bir boğa koşusu başlatmak için trend çizgisinin üzerine doğru kırılabilir veya benzer şekilde güçlü, karartılmış Artan trend çizgisi Btcoin’in daha derin bir düzeltme başlatmak için olumsuz geri çekilmesini uzatabilir. Hakim temeller göz önüne alındığında, trader’ların Azalan Eğilim Çizgisi yakınında pozisyonlarını tutmaları daha olası

Bunun nedeni, 12 Mayıs 2020’de kripto para biriminin günlük madencilik ödül oranını 1.800 BTC’den 900 BTC’ye indirecek bir olay olan bitcoin halving etkinliğinden kaynaklanıyor. Çoğu analist, son iki yarılanmanın nasıl takip edildiğini göz önüne alarak bu etkinliği Bitcoin için uzun vadeli bir yükseliş işareti olarak görüyor.

Kaynak

Etiketler: