BTC : 64596 ₺ ETH : 1507 ₺ XRP : 1.365 ₺ LTC : 305.1 ₺ USDT : 6.785 ₺ XLM : 0.4691 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Bitcoin SV Craig Wright’tan büyük: Jimmy Nguyen

Bitcoin SV Craig Wright’tan büyük: Jimmy Nguyen

Bitcoin SV Craig Wright’tan büyük: Jimmy Nguyen
0
huobi_koinmedya

Bitcoin SV yöneticilerinden Craig Wright’ın karakteri ve skandalları Jimmy Nguyen’e göre BSV’yi olumsuz etkilemiyor.Nguyen’e göre önemli olan projenin kendisi.


Craigh Wright Bitcoin SV (BSV) için yük mü?

Jimmy Nguyen, nChain’in eski CEO’su, Bitcoin SV ekosistemi ve Craig Wright’ın BSV üzerindeki medyatik etkileri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu: 2018 yılında yaşanan hardfork’tan sonra dünyaya gelen Bitcoin SV (BSV) hakkındaki ihtilaflar ve tartışmalar ise hiç eksik olmadı. Kısa sayılabilecek 10 aylık süre içerisinde BSV, hash savaşları, mahkemeler, listeden çıkarılma ve Craig Wright’in mahkemeleri ile uğraştı durdu. Buna rağmen BSV ağı günden güne gelişiyor. Bitcoin SV yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap sıralamasında 9’uncu sırada ve 2,385 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

BSV, hardfork’tan kısa bir süre sonra 23 Kasım 2018’de 40 doların altına gerileyerek tarihinin en düşük değerini gördü. 26 Haziran 2019’da ise 240 doların üstüne çıkarak tarihinin en yüksek değerini gördü. BSV, yazının kaleme alındığı saatte ise 133,63 dolardan işlem görüyor.

Lütfen Bkz: Coinbase ve Bitcoin Cash yatırımcılarının arasındaki sorunun kaynağı ne?

koinmedya_brave

BSV ‘nin CFO’sı Craig Wright ile Kleiman Şirketi arasında hukuki bir mücadele yaşanıyor. Bu hukuki mücadeleyi Wright kaybetti ve sahip olduğu yüklü miktardaki Bitcoin’lerini Kleiman Şirketine devretmesi geriyor. Wright, şimdilik bu kararı temyize götürmeyi planlıyor. Bu mahkeme sürecinin BSV’yi olumsuz yönde etkilemesinden çekiniliyor. Ancak Jimmy Nguyen, bu durumdan BSV’nin ciddi biçimde etkileneceğini düşünmüyor. Nguyen, BSV’nin bir kişiden ve Craig Wright’tan büyük olduğunu iddia ediyor.

Nguyen’e göre insanlar dramatik gelişmeleri takip etmekten hoşlanıyor. Bu nedenle kripto para piyasalarında Craig Wright’in ismi yoğun biçimde gündem oluyor. nChain’in eski CEO’suna göre Craig Wright’in mahkeme sürecinde hangi karar çıkarsa çıksın Bitcoin SV bu durumda ciddi biçimde etkilenmeyecek. Nguyen’e göre önemli olan Bitcoin SV’nin sahip olduğu blockchain ağının alt yapısı ve hızı.

Lütfen Bkz: Vitalik Buterin’den Bitcoin SV yorumu: Tam bir saçmalık ama Binance konusuna dikkat

BSV’nin Binance ve diğer borsalardan listeden çıkarılması olayı ile Craig Wright’in Satoshi iddiası arasında güçlü bir bağ var. Nitekim Binance Borsasının CEO’su CZ, geçtiğimiz Nisan ayında aşağıdaki tweet’i paylaşmıştı. Bu olay, Bitcoin SV Craig Wright’ın şahsından olumsuz etkileniyor görüşünü bazılarına göre haklı çıkarıyor. Ancak beklenilenin aksine Nisan ayında sonra BSV fiyatları düşmedi. Bu durum Jimmy Nguyen’i haklı çıkarıyor.

koinmedya_brave

Bitcoin SV Craig Bitcoin SV Craig Wright'tan büyük: Jimmy Nguyen

Kaynak