1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Aave, Matic ortaklıyla güçleniyor

Aave, Matic ortaklıyla güçleniyor

Aave, Matic ortaklıyla güçleniyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Aave ile Matic arasında kurulan ortaklıkla Ethereum ölçeklendirme sorununa yeni çözüm yolları geliştiriliyor. Aave yeni ortaklıkla birlikte artık daha güçlü bir network.

Aave, Matic ortaklıyla güçleniyor

Ethereum ölçeklendirme talepleri her geçen gün daha da artıyor. Bu konuda Aave gibi DeFi protokolleri, 2. Katman (L2) çözümler sunuyor.

DeFi’nin kredi platformu Aave, aTokenlerin, Plasma destekli Matic Network‘a taşınmasına izin vererek, kendi L2 ölçeklendirme çözüm platformunu hizmete soktu.

Aave’nin aTokenler, likidite havuzlarına benzer şekilde, kullanıcılar kredi verme platformuna kripto varlık yatırdıklarında üretiliyor.

Artık kullanıcılar, 1. Katman L1 platformunda bulunan aTokenden alde edecekleri faiz geliri yanında, yüksek hızlı, düşük maliyetli Matic Network üzerinden maToken kullanabilir ve alım satım yapabilirler.

Aave kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov, konuyla ilgili bir tweet attı.

https://twitter.com/StaniKulechov/status/1351952652612067328

aave haber Aave, Matic ortaklıyla güçleniyor

Plasma destekli token borsası

Matic, hızlı ve ucuz işlemleri mümkün kılmak için akıllı sözleşmeler ve kriptografik doğrulamanın bir kombinasyonunu kullanan Ethereum L2 ölçeklendirme Plasma çerçevesi tarafından destekleniyor. Bu durum işlemleri, Ethereum ana chaininden, ya yan ya da plazma chainlere indirerek yapılıyor.

Aave-Matic köprü geliştiricisi Nick Mudge, konuyla ilgili şunları söyledi.

Aave’nin aTokenları Uniswap gibi bazı borsalarda işlem görmez çünkü likidite sağlayıcıları aToken’in yarattığı ilgiyi kaybedebilir. Ancak tüm değerlerini aToken’den alan Matic Network’deki maToken için durum böyle değil.

Aynı zamanda NFT stake etme oyunu Aavegotchi‘nin de lider geliştiricisi olan Mudge, Matic’te daha ucuz maToken işlemleriyle yapılabilen oyun tabanlı işlemlerin maliyetini düşürmek istiyor.

Matic Network’te faiz tahakkuk ettirilmesi sorulduğunda Mudge şunları söyledi;

[faiz durumu] Matic Network’ta güncellenmedi. maToken’ler Ethereum’a gönderildiğinde, denk geldikleri aToken miktarı artı faiz hesaplanarak dönüştürülürler.

Aave token 19 Ocak’ta 200 dolar üzerine çıkaran tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

Kaynak

Etiketler: