Loading...
btc
BTC
-3.45%
Bitcoin
67.139,82 USDT
eth
ETH
-4.87%
Ethereum
3.489,29 USDT
bch
BCH
-5.42%
Bitcoin Cash
443,67 USDT
xrp
XRP
-3.21%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.41%
Litecoin
76,95 USDT
bnb
BNB
-2.67%
Binance Coin
608,41 USDT
sol
SOL
-6.77%
Solana
148,29 USDT
avax
AVAX
-2.86%
Avalanche
31,36 USDT
ada
ADA
-4.42%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.03%
Poladot
6,44 USDT
doge
DOGE
-5.31%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.65%
Shiba Inu
0,00 USDT

Aave, Matic ortaklıyla güçleniyor

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Aave ile Matic arasında kurulan ortaklıkla Ethereum ölçeklendirme sorununa yeni çözüm yolları geliştiriliyor. Aave yeni ortaklıkla birlikte artık daha güçlü bir network.

Aave, Matic ortaklıyla güçleniyor

Ethereum ölçeklendirme talepleri her geçen gün daha da artıyor. Bu konuda Aave gibi DeFi protokolleri, 2. Katman (L2) çözümler sunuyor.

DeFi’nin kredi platformu Aave, aTokenlerin, Plasma destekli Matic Network‘a taşınmasına izin vererek, kendi L2 ölçeklendirme çözüm platformunu hizmete soktu.

Aave’nin aTokenler, likidite havuzlarına benzer şekilde, kullanıcılar kredi verme platformuna kripto varlık yatırdıklarında üretiliyor.

Artık kullanıcılar, 1. Katman L1 platformunda bulunan aTokenden alde edecekleri faiz geliri yanında, yüksek hızlı, düşük maliyetli Matic Network üzerinden maToken kullanabilir ve alım satım yapabilirler.

Aave kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov, konuyla ilgili bir tweet attı.

https://twitter.com/StaniKulechov/status/1351952652612067328

aave haber Aave, Matic ortaklıyla güçleniyor

Plasma destekli token borsası

Matic, hızlı ve ucuz işlemleri mümkün kılmak için akıllı sözleşmeler ve kriptografik doğrulamanın bir kombinasyonunu kullanan Ethereum L2 ölçeklendirme Plasma çerçevesi tarafından destekleniyor. Bu durum işlemleri, Ethereum ana chaininden, ya yan ya da plazma chainlere indirerek yapılıyor.

Aave-Matic köprü geliştiricisi Nick Mudge, konuyla ilgili şunları söyledi.

Aave’nin aTokenları Uniswap gibi bazı borsalarda işlem görmez çünkü likidite sağlayıcıları aToken’in yarattığı ilgiyi kaybedebilir. Ancak tüm değerlerini aToken’den alan Matic Network’deki maToken için durum böyle değil.

Aynı zamanda NFT stake etme oyunu Aavegotchi‘nin de lider geliştiricisi olan Mudge, Matic’te daha ucuz maToken işlemleriyle yapılabilen oyun tabanlı işlemlerin maliyetini düşürmek istiyor.

Matic Network’te faiz tahakkuk ettirilmesi sorulduğunda Mudge şunları söyledi;

[faiz durumu] Matic Network’ta güncellenmedi. maToken’ler Ethereum’a gönderildiğinde, denk geldikleri aToken miktarı artı faiz hesaplanarak dönüştürülürler.

Aave token 19 Ocak’ta 200 dolar üzerine çıkaran tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.