Home Altcoin Cardano kurucusu Charles Hoskinson Cardano v1.6 sürümünü duyurdu
koinmedya_brave

Cardano kurucusu Charles Hoskinson Cardano v1.6 sürümünü duyurdu

Cardano kurucusu Charles Hoskinson Cardano v1.6 sürümünü duyurdu
0
fairspin_koinmedya

Cardano kurucusu aynı zamanda Ethereum kurucu ortağı ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson, IOHK’un Cardano’nun 1.6 versiyonunu bir kaç gün içinde başlatacaklarını duyurdu.


Cardano kurucusu Charles Hoskinson’dan duyuru

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, 13 Ağustos’da attığı twitle yaklaşmakta olan lansmanın haberini vermiş oldu. Cardano’nun 1.6 versiyonunun lansmanını duyuran Hoskinson, kullanıcıların Daedalus’un en son versiyonu hakkında ekran görüntüsü ve yorum göndermelerini istedi. Daedalus açık kaynak bir kripto cüzdanı ve IOHK tarafından destekleniyor.

Cardano bir bir blockchain platformu ve (proof of stake)PoS algoritması Ouroboros kullanıyor. Cardano’nun kendi kripto parası ADA, işlevsel bir programlama dili olan Haskell üzerinde üretiliyor. Daedalus, ADA’yı destekleyen tek kripto cüzdanı. Ayrıca websayfasında Daedalus’un  bir cüzdan yöneticisi olarak da kullanılabileceği yazıyor. Cüzdan yöneticisi olarak Daedalus diğer cüzdanlar ve varlıklar için yedekleme ve organize amaçlı da kullanılabiliyor.

Cardano kurucusu Hoskinson’dan yeni proje

Cardano kurucusu Hoskinson, Consensus 2019 blockchain konferansında yaptığı açıklamada, tahvil token platformu Polymath ile yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Projenin adı da Polymesh. Polymesh, yasal düzenleyicilerin odağında olan tokenler için bir blockchain oluşturma teşebbüsü olarak duyuruldu.

Açıklamasında  Hoskinson :

“Ethereum ve Cardano’yu kurduktan sonra Polymesh’i hedefime aldım. Mali tahviller kuadrilyonlar değerinde ve onları güvenceye almak içn bir blockchain inşa etmek inanılmaz heyecan verici bir görev.”

Bknz:Charles Hoskinson: Cardano kripto dünyasının yeni lideri olabilir

 Facebook’un librasına şüpheyle yaklaşıyor

Cardano kurucusu Hoskinson, geçmişte Libra’nın başarılı olamayacağına inandığını söylemişti. Geçen Haziran’da bu konu ile ilgili bir konuşmada şu yorumları yapıyor:

” Facebook hakkında fazla bilgi sahibi olmadığı ülkelere gelmek ve onları kendi ekonomik monopolisine köle olmaları konusunda ikna etmek zorunda, karşılığında hiç bir şey alamayacakları bir kölelik olacak bu. Söyledikleri tek yararlı şey ücretlerin daha az olacağı… Ben de diyorum ki: biz sizin tüm sistemlerinizi yeniden yapacağız ve böylece asla sahtekarlığın olamayacağı bir yer kayıt sistemi, çok daha iyi bir oylama sistemi ve gelişmiş tedarik zinciri sunacağız.  Biz bunları zaten yapıyoruz ama biraz zaman aldı. Bunlar ilişkiye dayalı pazarlardır ve Facebook bu ilişkilere sahip değil”

Bknz:Hoskinson’dan 2030 tahmini: Evrensel kripto cüzdanı

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X