Home Bitcoin CNBC: 2011de 1000 dolarlık Bitcoin yatırımı sizi milyoner yapardı

CNBC: 2011de 1000 dolarlık Bitcoin yatırımı sizi milyoner yapardı

CNBC: 2011de 1000 dolarlık Bitcoin yatırımı sizi milyoner yapardı

brave
0

Bitcoin yatırımı için geç mi kaldınız? 2011’de 1000 dolarlık yatırım yapmış olsaydınız, şu anda milyoner olabilirdiniz. Ancak henüz geç değil! Ünlü Wall Street danışmanı Ric Edelman, Bitcoin yatırımı için en uygun zaman dilimini açıkladı.

Bitcoin yatırımı için geç mi kaldık?

2011 yılında Bitcoin yatırımı yaptıysanız şu anda milyonersinizdir. Peki ya birkaç ay önce Bitcoin yatırımı yaptıysanız? O zaman büyük bir zarardasınız demektir.

CoinDesk verilerine göre, Bitcoin, Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 $ seviyesine ulaştıktan sonra inanılmaz bir düşüş kaydetti. Yazının yayınlandığı sırada 4.009,20 $ seviyesinde işlem görmektedir.(CoinMarketCap verilerine göre)

Piyasa’daki 20.000 dolardan 4000 dolar seviyelerine keskin bir düşüşle inen Bitcoin piyasaya yeni giren yatırımcıları büyük bir  hayal kırıklığına uğrattı. Ve bu yatırımcılar bundan sonra nasıl hareket edeceklerini bir türlü kestiremiyorlar.

(bknz:Bitcoin neden toparlanamıyor? İşte cevabı)

Şu an piyasaya girmek için uygun zaman bir zaman mı?

Edelman Financial Services’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Ric Edelman, Bitcoin yatırımı yapmayı düşünenler için en uygun zamanın şu an olduğunu söylüyor. Edelman Finansal Hizmetler’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Ric Edelman, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Her şeyden önce, Bitcoin yatırımcılarının her şeyi kaybetmeye hazır olmaları gerekiyor. Bitcoin yatırımı yaparken iki şey çok önemli: Birincisi yıllarca, belki de onlarca yıl hold edeceksiniz ve ikinci olarak da bu volatilitenin dijital varlıkların doğal bir parçası olduğunu unutmayacaksınız.” dedi.

(bknz:Antony Pompliano: 10 yıllık yatırım düşünenler Bitcoin alsın!)

Şu an piyasaya girmek için en uygun zaman olduğunu söyleyen Edelman ayrıca, yatırımcılar çoğu zaman tersini yapsa da, başarılı yatırımların püf noktasının, düşük fiyattan almak ve yüksek fiyattan satmak olduğunu söyledi.

“İnsanlar geçen yıl 19.000 $ ‘dan bitcoin almak için çok hevesliydiler” dedi. “Aynı insanlar 4 bin dolardan Bitcoin almak istemiyorlar.”

Bitcoin 1 Ocak 2011’den bu yana yaklaşık % 428.022 yükseldi. Hisse senedi yatırımına bakacak olursak; S & P 500′de 1.000 dolarlık kümülatif kar ise 2011’den bu yana (kar paylarının yeniden yatırıma dahil edildiğinde varsayılsa bile) yaklaşık % 157 civarındadır.

(bknz:Bu devirde kripto paranızı satmak 2001 yılında Amazon hisselerini satmaktan farksız)

Yine de, Bitcoin 1 Ocak 2018’den beri % 68 oranında düştü. Duke’s Business School profesörü Campbell R. Harvey, Bitcoin’in 2018’deki en kötü gününün Dow Jones endeksine göre 4.000 puanlık bir düşüşe denk geldiğini söylüyor. Harvey aynı zamanda, hisse senedi, altın ve dolar gibi ana akım yatırımları ile Bitcoin’in volatilitesini karşılaştırdı:

2019 kripto piyasasının geleceği açısından önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olacak gibi görünüyor. Kripto paralar için güzel haberler şimdiden gelmeye başladı. Bakkt, Fidelity ve Nasdaq ile ilgili haberler yatırımcıları heyecanlandırıyor. Fakat, ABD Adalet Bakanlığı 2017 Aralık ayında başlayan ve kısa bir süre devam eden rallinin, piyasa manipülasyonunun bir parçası olup olmadığını araştırıyor. Bu araştırmalar nasıl sonuçlanacak herkes merakla bekliyor.

Kaynak: CNBC

Ayrıca bknz:

CoinMarketCap Ripple’a karşı manipülasyon mu yapıyor?

Konsensus etkinliği sonrası Bitcoin artışa geçti, balinalar neyin kokusunu aldı?

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave