1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. AMP token nedir, geleceği nasıl? Güncel AMP haber ve gelişmeler

AMP token nedir, geleceği nasıl? Güncel AMP haber ve gelişmeler

AMP token nedir, geleceği nasıl? Güncel AMP haber ve gelişmeler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

AMP token nedir, geleceği nasıl? AMP token teknik verilerine, kullanım detaylarına ve canlı fiyat hareketlerine yazımızda ulaşabilirsiniz.


AMP token nedir, geleceği nasıl? Güncel AMP haber ve gelişmeler

AMP, her türlü değer aktarımı için anında, doğrulanabilir güvenceler sunan yeni bir dijital teminat tokenidir. TLV (Toplam Kilitli Değer) ile ölçülen en büyük 12. DeFi projesi olmasına rağmen diğer DeFi projeleri kadar çok konuşulmuyor.

Flexa ağında teminat olarak kullanılan bir ERC20 tokeni olan AMP, kripto ödemelerdeki klasik sorunları çözmek için Flexa ile çalışıyor. AMP tokeni teminat göstererek Flexa ağında para transferi gerçekleştirilebiliyor. Eylül 2020’dde piyasaya sürülen AMP token ilk yılında dört kattan fazla büyüdü.

Kendi akıllı sözleşmeleri gibi çalıştıkları için kripto para birimleri arasında benzersiz bir yapıdadır. Yatırımcılar, ana kripto para birimi Ethereum gibi diğer kripto para birimi işlemleri için AMP’yi teminat olarak kullanabilirler. Borçlu ve alıcı arasında bir teminat görevi gören AMP, aradaki riski ortadan kaldırmayı amaçladığını belirtiyor.

İlgili – DeFi nedir? DeFi – Merkezsiz Finans projelerinin önemi nelerdir?

AMP, kullanıcılara Ödeme ağları için, bireysel teminatlar için ve DeFi teminatları için olanak tanıyor. Ayrıca kullanıcılar ağda gerçekleşen ödeme işlemlerinden stake geliri elde edebiliyor.

AMP’nin büyümesi ile birlikte Flex’a da büyük bir hacme ulaştı. Flexa artık bir seferde 1.4 milyar dolarlık işlem gerçekleştirebiliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital işlemleri işlemek için Flexa platformunu kullanan ve Amp’ye kapılarını açan 41.000 perakende satış noktası vardır. MetaMask veya TrustWallet gibi bir dijital cüzdan kullanan herkes, işlemler için Amp tokenlerini de kullanabilir.

Coinmarketcap verilerine göre yazının kaleme alındığı tarih itibari ile 119 milyon dolarlık (Mayıs 2023) bir piyasa değerine sahip olan token, yazım anında 0.002835 dolardan işlem görüyor.

AMP teknik veriler

99,213,408,535 AMP toplam arzı olan AMP’nin maksimum arzı 99,444,125,026 AMP’dir. Bu toplam arzın %42.46’sına denk gelen 42,227,702,186 AMP hali hazırda dolaşımda. Seyreltilmiş piyasa değeri ise 281,632,089  dolar.

AMP iyi bir yatırım mı?

Kripto piyasasında akıllı sözleşme platformlarının önemi gittikçe artıyor. AMP benzersiz yapısı ile yatırımcılara büyük fırsatlar sunuyor. Token, 16 Haziran 2021’de 0,12 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Şu anda bu seviyeden %97 oranında geride bir değere sahip.

İlgili – Amp (AMP) token fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2022-2025

AMP token nereden ve nasıl alınıp satılabilir

AMP token Binance, Coinbase, Gemini ve Uniswap gibi borsalarda AMP/USD, AMP/USDT, AMP/BUSD gibi fiyat pariteleri ile takas edilebilir.

Kaynak