okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
1.09%
Bitcoin
69.300,36 USDT
eth
ETH
0.49%
Ethereum
3.746,45 USDT
bch
BCH
-0.38%
Bitcoin Cash
492,98 USDT
xrp
XRP
1.05%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.18%
Litecoin
84,84 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
602,17 USDT
sol
SOL
0.25%
Solana
168,11 USDT
avax
AVAX
0.69%
Avalanche
38,27 USDT
ada
ADA
0.4%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.35%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
3.86%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.75%
Shiba Inu
0,00 USDT

Tether’den Bitcoin’e alım desteği: BTC fiyatını nasıl etkiler?

Bitcoin al sat yaparak kar elde edebilir miyim?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC), piyasanın en büyük stabil coin projesinden alım desteği görecek. Tether’in yaptığı BTC alımı açıklamasının ayrıntıları ve bunun lider kripto paranın fiyatına etkilerine bakalım.


Tether’den Bitcoin’e alım desteği: BTC fiyatını nasıl etkiler?

Bitcoin’e (BTC), önde gelen stabil coin şirketi Tether’de alım desteği geliyor. Bu olay muhtemelen BTC fiyatına gelecekte önemli bir destek verecek. Dijital varlık yöneticisi CoinShares, bu konuda yeni bir rapor hazırladı.

Yeni bir blog yatını üzerinden açıklama yapan CoinShares, Tether’in yeni kararını değerlendiriyor. Tether, yeni rezerv yönetimi stratejisi çerçevesinde gelirinin yüzde 15’i ile Bitcoin alma kararını açıkladı. CoinShares ise şöyle diyor:

“Önde gelen stabil coin çıkaran şirket olan Tether, gelirinin bir kısmı ile Bitcoin alma kararı aldı. Bu kararın BTC fiyatı üzerinde pozitif etkisinin olmasını bekleyebiliriz.”

CoinShares, geçmişte de büyük alımların BTC fiyatına pozitif etkisi olduğuna dikkat çekiyor. Şimdi Tether’den gelecek böyle bir büyük alımın de BTC fiyatını desteklemesi bekleniyor. USDT çıkaran şirketin yüzde 15 geliri yaklaşık 75 milyon dolar ediyor.

İlgili – Ünlü uzmandan kripto para ve teknoloji hisseleri için önemli ralli açıklaması

Tether nedir?

Bu olay aslından Bitcoin’in bir rezerv para olarak kullanılması açısından da önemli. Tether de zamanla sahip olduğu BTC miktarını artırmaya devam edecek.

Tether’in teknoloji müdürü Paolo Ardoino ise Twitter üzerinden alınan bu karar ile ilgili bir açıklama yaptı. Şöyle diyor:

“Neden Bitcoin ve başka bir şey değil? Çünkü Bitcoin, merkezsiz doğası ve az bulunurluğu ile sağlam ve güvenli bir parasal sistemin somut örneğini oluşturuyor. Bitcoin para kavramında devrim yapıyor ve geleneksel finansa meydan okuyor.

Bitcoin beklentilere meydan okudu, sınırları yıktı. Ayrıca internet bağlantısı olan herkese küresel finansal sisteme erişim sağlıyor.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2023- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.