1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yüzde 616.000 kazanç elde eden kadim Ethereum balinası yeniden canlandı

Yüzde 616.000 kazanç elde eden kadim Ethereum balinası yeniden canlandı

Yüzde 616.000 kazanç elde eden kadim Ethereum balinası yeniden canlandı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kadim bir Ethereum balinası yıllar sonra ilk defa canlandı ve harekete geçti. Yüzde 616.000 gibi dev bir kazanç sağlayan bu balina ile ilgili ayrıntılara bakalım. İşte, transfer yaptığı ETH’ler.


Yüzde 616.000 kazanç elde eden kadim Ethereum balinası yeniden canlandı

Ethereum’un (ETH) piyasaya sürülmesinden bu yana var olan gizemli bir kripto para adresi, yıllar sonra ilk defa harekete geçti. Bu kadim Ethereum balinası, yaklaşık 8 yıl hareketsiz kaldıktan sonra canlandı ve bakiyesindeki tüm ETH’leri transfer etti.

Blockchain harektlerini izleyen Lookonchain’in sağladığı verilere göre, söz konusu Ethereum balinasının hesabına 30 Temmuz 2015 tarihinde 61.216 ETH gelmişti. Çünkü bir önceki yıl ETH’nin initial coin offering (ICO) olayına katılmıştı.

İlgili – Ethereum balinasının sessizce 1 milyon dolarlık aldığı Shiba Inu rakibi kripto para

Birkaç saat önce bu kadim Ethereum balinası elindeki tüm ETH’leri başka bir adrese transfer etti. Lookonchain, paraların gittiği adresin kripto para borsası Kraken’e ait olduğunu açıkladı.

Yüzde 616.000 kazanç elde eden kadim Ethereum balinası yeniden canlandı

Kaynak: Lookonchain/Twitter

Blockchain hareketlerini izleyen Lookonchain, balinanın elindeki ETH’leri Ethereum’un Genesis sözleşmesinden coin başına yaklaşık 0,31 dolar maliyetle aldığını bildiriyor. Geçen sekiz yıl içinde bu coinler yaklaşık %616.029’luk bir kâra dönüştü. Şu an yaklaşık 116.9 milyon dolar değerinde olan balinanın tüm ETH varlığı, ICO sırasında ona 19.000 dolara mal olmuştu.

Ethereum şu an 1.910 dolardan işlem görüyor.

İlgili – Ethereum fiyatı yeniden yönünü yukarı çevirdi: Güncel ETH teknik analizi

Bu gizemli balinanın hesabında şu an sıfır Ethereum var. Ancak buna rağmen bir dizi başka kripto paraya sahip olduğu da görülüyor.

Ethereum’un ICO’su sırasında 50 milyondan fazla ETH satıldı ve o sırada yaklaşık 17,3 milyon dolar topladı. Gelirin bir kısmı kar amacı gütmeyen Ethereum Vakfı’na giderken bir kısmı kripto varlığının kurucu ekibine tahsis edildi.

Kaynak

Etiketler: