Home Bitcoin Bitcoin Fiyatının Düşmesi Dijital Altın Söylemini Tehlikeye Atıyor

Bitcoin Fiyatının Düşmesi Dijital Altın Söylemini Tehlikeye Atıyor

Bitcoin Fiyatının Düşmesi Dijital Altın Söylemini Tehlikeye Atıyor

0

Bitcoin fiyatının düşmesi Altın 2.0 ünvanını tehlikeye atıyor. Geçtiğimiz ay boyunca Bitcoin kısa bir fiyat aralığı içerisinde daha önce görülmemiş bir al-sat trafiğine şahit oldu. Bu durum ayı piyasasının devam edeceğine bir işaret olarak algılanıyor.


Bitcoin Fiyatının Düşmesi Dijital Altın 2.0 Ünvanını Tehlikeye Atıyor

Son 2 gün içerisinde Bitcoin fiyatları 6600 dolardan 6200 dolar sert bir düşüş yaşadı. Bu düşüş Geçtiğimiz ay oluşan direncinde kırılmasına sebep oldu. Son haftalarda 6300 dolar ile 6800 dolar arasında gidip gelen fiyatlar sonunda aşağı yönlü olarak kırılmış oldu. Bu gelişmeden önce 6550 dolar ile 6650 dolar arasında çok sıkı bir alsat trafiği yaşandı. Fakat şu anki fiyatını koruyup koruyamayacağı meçhul.

Bitcoin Küresel Hisse Senedi Borsaları İle Paralel Hareket Etti

Pek çok analizci Bitcoinin son dönemde yaşadığı düşüşün küresel hisse senedi piyasasındaki düşüşle paralel olduğunu söylüyor. Bunun doğru olması ve tekrar etmesi durumunda Bitcoin’in “Altın 2.0” ünvanı tehlikeye girecek. Zira Bitcoin yatırımcıları Bitcoin küresel fiyat dalgalanmalarından etkilenmeyen güvenli bir sığınak olduğunu düşünüyordu.

Oanda firmasından kıdemli analizcilerinden Craig Erlam Bitcoin in düşüşünün hisse senetleri piyasası ile olan ilişkisi ne şekilde Açıklıyor:

6000 dolar seviyesi Bitcoin için kritik bir seviye. Bu son satışları gösterdi ki hisse senetlerindeki oluşan düşüşler diğer alanlarda etkiliyor. Dolayısıyla Bitcoinin bu piyasalardan bağımsız bir güvenli liman olduğu düşüncesi zedeleniyor. Şimdi önemli olan nokta yıl içerisinde pek çok kez geri dönüşü başardı 6000 seviyesinin kırılıp kırılamayacağı.

Bitcoin deki bu düşüş hemen hemen bütün altcoinleri de etkilemiş durumda. Ethereum, Ripple XRP ve Bitcoin Cash ortalama % 12 değer kaybetti. En az değer kaybeden ise % 5 ile Stellar oldu. Toplam Kripto para piyasa değeri ise 200 milyar dolar seviyesinde. Bu seviye daha önce de pek çok kez denenmişti. Fakat piyasa daha sonra kendisini toparlamıştı. Bu beklenmedik son düşüş piyasaya daha çok zarar verecek mi yoksa eskiden olduğu gibi piyasa toparlanmayı başarabilecek mi bunu zaman gösterecek.

Kaynak için tıklayınız

Ayrıca bakınız

Koinmedya Bitcoin Teknik Analizi 11 Ekim 2018 (Türkçe Video)

Juniper Research: Bitcoin ve Kripto Paralar Patlamanın Eşiğinde!

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial