Home Bitcoin Bir Bitcoin Balinası Cüzdanına Tam 720 Milyon $ Değerinde BTC Gönderdi, Şimdi Ne olacak?

Bir Bitcoin Balinası Cüzdanına Tam 720 Milyon $ Değerinde BTC Gönderdi, Şimdi Ne olacak?

Bir Bitcoin Balinası Cüzdanına Tam 720 Milyon $ Değerinde BTC Gönderdi, Şimdi Ne olacak?


0

Kripto dünyasında enteresan gelişmeler oluyor. Kim olduğu bilinmeyen Bir Bitcoin balinası cüzdanına 720 milyon değerinde BTC gönderdi. Bunu nasıl yorabiliriz?


Bitcoin Balinası Sektörü Korkutuyor

Reddit kullanıcısının tespidine göre, 720 milyon dolarlık balina, Bitfinex’e ve Binance’a on gün içerisinde 100 milyon değerinde olmak üzere toplamda 720 milyon dolarlık BTC gönderdi. Cüzdan’da bulunan toplam tam 111,114 adet BTC var. Bu rakam toplam Bitcoin adetinin 0.52’sini oluşturuyor.

Ayrıca bakınız: İpek Yolu cüzdanı AKtif Olduysa Bitcoini Kara günler mi Bekliyor?

u/sick_silk adındaki Reddit kullanıcısına göre, cüzdanın adresi konusunda iki ihtimal var. İlki, daha önce koinmedya olarak bahsettiğimiz Silk Road (İpek Yolu) ait olabilir. Çünkü uyuşturucudan tutun da silah, pornografi ve hack saldırılarına kadar bir çok yasadışı işlerin çevrildiği mecra olan Dark Net’in kara para aklaması olabilir.

İkinci ihtimal, erken dönem bitcoin hodlerindan biri olabilir ki bu da hiç uzak ihtimal değil.

Peki Endişelenmeli miyiz?

Aslında sorulması gereken soru, şimdi ne olacak? Acaba tekrar bir fiyat manipulasyonuna mı yapılacak? Bu kadar yüklü BTC ile piyasalar manipule edilebilir mi diye sorarsanız amiyane tabirle imiğini bile sıkarlar. Çünkü borsada 1 doların etkisi tam 25 katı oluyor. 720 milyon dolarında BTCnin satışa çıktığında onun oluşturacağı panik ile birlikte yaklaşık 20 milyar dolar etkisi olur ki bu duurmda BTC 6.000 destek sevisinde bile tutunamaz.

Ayrıca tecrübeyle sabittir ki, böylesine büyük bir hareketin sonucu piyasaların düşüşüne sebep olmuştur. Bu kötü senaryomuz!

Daha iyimser bir senaryoda, belki de bir kişi uzun vadede bir ralli beklemek için 720 milyon dolarlık bitcoin’leri borsadaki kişisel cüzdanına taşıdı. Ancak bunun ihtimali malesef düşük!

u/sick_silk adındaki Reddit kullancısı şöyle yazdı:

“Görünüşe göre bu devasa cüzdanın sahibi #SilkRoad ilişkili.

Bununla birlikte  biraz araştırma yaptıktan sonra, u/sick_silk cüzdanın eski Mt Gox’a ait olduğu konusunda daha emin olduğunu yazdı. Aynı zamanda bu teori, Bitcoin güvenlik uzmanı WizSec tarafından da destek gördü.

Tuur Demester– Acaba @wizsecurity bu adressin kaynağı ile ilgili herhangi bir fikriniz var mı?

WizSec- Cüzdanın Silk Road ile ilgisi yok, Cüzdan eski bir MtGox balinasına ait.

Yukarıda sorduğumuz soruya tekrar yeniliyoruz: Bitcoin balinası BTC’lerini satabilir mi? Herşey mümkün, bu yüzden stop-sell kurmayı unutmayın.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya