1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. 0x (ZRX) nedir ve geleceği nasıl? Güncel ZRX haber ve gelişmeleri

0x (ZRX) nedir ve geleceği nasıl? Güncel ZRX haber ve gelişmeleri

0x (ZRX) nedir ve geleceği nasıl? Güncel ZRX haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

0x, ERC 20 tokenlerin ticaretini yapmak için olan bir merkezsiz borsa. Merkezsiz kripto para borsalarının en iyi örneklerinden biri. 0x (ZRX) token ise bu borsanın yerel kripto parası. 0x (ZRX) ile ilgili ayrıntılara bakalım.


0x (ZRX) nedir ve geleceği nasıl?

0x, Ethereum platformunu kullanan ve bir ERC 20 tokeni ticareti yapılan eşler arası bir merkezsiz borsa. 0x, merkezi olmayan bir kripto para borsası olarak tasarlandı.  Tamamen dağıtık (merkezsiz) bir yapıya sahip. Tasarım amaçlarından biri de Ethereum platformu kullanan ERC 20 tokenlerinin, kullanıcılar tarafından, güvenli bir şekilde işlem yapmalarını sağlamak. 0x protokolü kullanılarak; fiat parayı, gayrimenkulü veya emtiayı tokenize edebilirsiniz.

Kurucusu Amir Bandeali, altın, fiat para, hatta dijital oyunların ticarete konu olması ve kabulü için  geliştirdi bu platformu. 0x’in (ZRX) lansmanı, 15 Ağustos 2017’de yapıldı ve çok kısa zamanda yatırımcısına çok iyi kazandırdı.  ZRX simgesi olan “0x” (sıfır ve x), aslında Etherum adreslerinin ilk iki harfinden oluşuyor. Bu kripto para piyasasının usta kullanıcıları tarafından mutlaka fark edilmiştir.

İlgili – Celer Network nedir, geleceği nasıl? Güncel CELR haber ve gelişmeleri

En güzel ZRX coin nedir videosu:

0x (ZRX) token nedir?

Merkezsiz borsanın yerel kripto parası 0x (ZRX) coin de bir Ethereum tabanlı token. ZRX, borsa üzerindeki işlem ücretlerini ödeme için kullanılıyor. Sonuç olan 0x (ZRX) token piyasa yapıcılar (maker) ve borsayı kullananları (taker) birleştiren bir kripto para.

0x (ZRX) nedir ve geleceği nasıl? Güncel ZRX haber ve gelişmeleri

İlgili – Gnosis nedir ve geleceği nasıl? Güncel GNO coin haber ve gelişmeleri

İstatistiklerle ZRX coin nedir?

  • Toplam Arz: 1.000.000.000
  • Piyasa Dolaşımı: 847,496,055 ZRX (Haziran 2022 itibariyle)
  • Piyasa Değeri: 228,027,018 dolar
  • Piyasa sırası: 110 (Mayıs’taki 16. sıradan Haziran’da 110’a yükseliş var)

0x (ZRX) nedir ve geleceği nasıl? Güncel ZRX haber ve gelişmeleri0x (ZRX) fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

0x (ZRX) fiyatı Nisan 2022 başında yeni bir ralli ve ardından da düzeltmesini yapıyor. Genel olarak kripto paranın 2018 yılından bu yana olan grafiği büyük iniş ve çıkışları göz önüne seriyor. Yine de 2018 yılındaki ATH değerini henüz kırmadı.

  • 0x (ZRX) tüm zamanların en yüksek fiyatı: 2.53 dolar (9 Ocak 2018)
  • 0x (ZRX) tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.104 dolar (16 Ağustos 2017)

ZRX coin takımı

zrx-coin-takimi

 

0x (ZRX) fiyatı Nisan 2021’de 2.40 dolara kadar çıkarak yılın zirvesini kaydetti. Bu seviye ile aynı zamanda 2018 yılında gördüğü 2.53 dolar tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) çok yaklaşmıştı. Ancak ATH değerini kırarak yeni zirve kaydedemedi.

Kaynak