BTC : 84248 ₺ ETH : 2808 ₺ XRP : 2.085 ₺ LTC : 398.7 ₺ USDT : 7.326 ₺ XLM : 0.7401 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Yüklü miktarda Bitcoin kazara hesabınıza gelse ne yaparsınız?

Yüklü miktarda Bitcoin kazara hesabınıza gelse ne yaparsınız?

Yüklü miktarda Bitcoin kazara hesabınıza gelse ne yaparsınız?
0
huobi_koinmedya

Nijerya’dan Keith Mali Chung, Bitcoin balinaları başla olmak üzere tüm piyasaya ahlak dersi veriyor. Hesabına kazara gelen 80 bin dolarlık Bitcoin ‘in sahibine geri iade etti


80 bin dolarlık Bitcoin kazara hesabınıza gelse ne yaparsınız?

Hesabınıza yanlışlıkla para yatsa ne yaparsınız? Bazen hesap numarasının yanlış yazılması bazen de banka memurunun hatası yüzünden yanlış hesaplara para transfer edilebiliyor. Bu durumda banka devreye girerek yanlışlıkla gönderilen hesaptan parayı geri alabiliyorsunuz. Yada karşı taraf vicdanlı çıkıp parayı tekrardan hesabınıza geri gönderebilir. Bankacılık sisteminde yanlış para transferinin izi takip edilerek mağduriyetler giderilebiliyor. Yüklü miktarda Bitcoin kazara hesabınıza gelse ne yaparsınız? Pek ala bu para dünyanın herhangi bir yerinden gelebilir. IBAN numaraları gibi TR’ile başlayan bir kod Bitcoin adreslerinde yok.

Lütfen Bkz: Bakkt’ın Bitcoin piyasaları için önemi ne?

Nijeryalı Keith Mali Chung’ın başına böyle bir olay geldi. Chung, bir gün hesabını kontrol ederken hesabına 7,8 adet Bitcoin transferinin geldiğini görüyor. Chung, şimdiki fiyatla 80.000 dolar değerindeki Bitcoin’i hesabında görüyor. Chung, şu ana kadat Bitcoin ticareti yapıyordum ama bu kadar Bitcoin’im hiç olmamıştı diyor. Hesabına kazara 80 bin dolarlık Bitcoin gelen Chung, olayın bir hatadan kaynaklandığını hemen anlıyor ve Bitcoin transferi yapan kişinin ardına düşüyor.

koinmedya_brave

Nijeryalı Keith Mali Chung, kripto para piyasalarına tam bir ahlak dersi veriyor. Whatsapp ve Facebook gibi sosyal medya araçları ile kazara Bitcoin gönderen kişinin peşine düşüyor. Cevap alamayınca aşağıdaki tweet’i paylaşıyor ve re-tweet edilmesini istiyor. Bu tweet’te Chung, yüklü miktarda Bitcoin’in hesabına yanlışlıkla gönderildiğini belirtiyor. Gönderen kişinin kimliğini tam olarak tespit edebilmek için mağdur kişiden gönderilen miktar, tarih ve adres bilgilerini eksiksiz talep ediyor.

Lütfen Bkz: Ne kadar Bitcoin (BTC)’iniz olduğunu sakın kimseye söylemeyin

Onlarca Bitcoin balinalarının ahlaksızca piyasaları manipüle edip haksızca milyonlarca dolar kazandığı bir piyasada @BitcoinKeith Afrika’dan kapitalist dünyaya ahlak dersi veriyor. Tebrikler @BitcoinKeith.

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: