BTC : 66222 ₺ ETH : 1644 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 320.5 ₺ USDT : 6.741 ₺ XLM : 0.5546 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Altcoin Haberleri Wanchain Telefonica ile birlikte telekomünikasyon sektörüne adım atıyor

Wanchain Telefonica ile birlikte telekomünikasyon sektörüne adım atıyor

Wanchain Telefonica ile birlikte telekomünikasyon sektörüne adım atıyor
0
huobi_koinmedya

Wanchain Telefonica ile birlikte iletişim sektöründe faaliyet gösterecek. Telefónica’nın bir iştiraki olan Eleven PathsWanchain’i cep telefonları için güvenli bir blokchain platformu oluşturma çabasını değerlendireceklerini duyurdu


Wanchain Telefonica ile Ortaklık Kuruyor

Wanchain Telefonica ile birlikte Wanchain Telefonica ile birlikte telekomünikasyon sektörüne adım atıyor

Rivetz, blockchain alanında yoğun olarak çalışan ve yeni girişimlerde önemli bir rol oynayan bir güvenlik şirketi. Wanchain ise blockzincirler arası geçişkenliği sağlayan bir proje olarak özetlenebilir.

koinmedya_brave

Wanchain Bitccoin ve Ethereum blockchainleri arası geçişkenliği mümkün kılıyor. Wanchain’den Dan Reecer’la yapılan söyleşide Wanchain’in sunduğu zincirler arası geçişkenlik sayesinde Telefonica’nın siber güvenlik biriminin dikkatini çekmiş oldu. En azından firma blockchain sisteminin sağladığı güvenlikten yararlanma ve mevcut Telefónica abonelerine sorunsuz bir deneyim sunma niyetinde.

Diğer yandan hem geleneksel hem de kripto varlıklar için cüzdan çözümü son derece açık. Bunu Apple ve Android Pay başarmış durumda. Telefon artık günümüzde kredi kartından farksız. Telefon üzerinden her türlü ödemeyi yapabiliyoruz. Blockchain temelli çözümler geleneksel Yakın Alan İletişim (Near Field Communications – NFC) sisteminden çok daha güvenli bir altyapı sunuyor. CCN’nin bildirdiğine göre Wanchain transfer edilebilir ödül programları ve mübadelesi mümkün olmayan token desteği gibi başka çözümlere de odaklanmış durumda.

 

koinmedya_brave

İtimadın Çifte Kökleri

Rivetz dual roots-of-concept adında bir konsepte öncülük etmiş vaziyette. CCN’ye sunulan bir basın bülteninde teknolojinin şu şekilde açıklandığını görüyoruz.

“İtimadın çifte kökleri sistemi vasıtasıyla bir özel anahtar kriptografi ile kodlanarak bağımsız iki ayrı köke ayrılır. Bunlardan biri Güvenilir Yürütme Ortamı (TEE) diğeri ise bildiğimiz SIM kart.”

Telefonica Wanchain’i ana platformu olarak kullanma niyetinde. Telefonica markası ülkemizde pek bilinmiyor olabilir ama global bir komünikasyon firması. Forbes’e göre Telefonica 250 milyonun üzerinde kullanıcısıyla Dünya’nın en büyük 123. firması konumunda.

Reecer’in bildirdiğine göre Telefonica Wanchain’i arka fonda kullanacak. Telefonica aboneleri bilmeden, blockchain ürünlerini satın aldıkları düzenli servislerin bir parçası olarak kullanacaklar. Gelişim zaman alır.

Tanıtım Şubat’ta

Barselona’daki 2019 Mobil Dünya Kongresi, Şubat ayında üç şirketin ortak tanıtımına ve açıklamalarına şahit olacak. Güvenli blockchain telefonlar piyasaya girmeye başlıyor. HTC gibi büyük firmalar şimdiden ciddi seçenekler geliştirdiler.

Bununla birlikte, GSM operatörü bazlı bazlı bir çözümün blockchainin bir bütün olarak benimsenmesi için daha geniş kapsamlı bir etkisi olacaktır. İnternet bugün her yerde ve çoğu insan internetin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikri yok. Birçoğu blockchainin genel kitleler tarafından benimsenmesinin de benzer bir yol izleyeceğine inanıyor. Wanchain Telefonica ile birlikte telekomünikasyon alanına adım atması devamında bir çok adımı da beraberinde getirecektir.

Wanchain hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Etiketler: