BTC : 85000 ₺ ETH : 2837 ₺ XRP : 2.14 ₺ LTC : 417 ₺ USDT : 7.284 ₺ XLM : 0.757 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Uzmanından uyarı – DeFi coinlerinde dolandırıcılık tehlikesi

Uzmanından uyarı – DeFi coinlerinde dolandırıcılık tehlikesi

Uzmanından uyarı – DeFi coinlerinde dolandırıcılık tehlikesi
0
huobi_koinmedya

DeFi coinlerinde dolandırıcılık tehlikesi. Önde gelen kripto para uzmanı Max Keiser, mevcut DeFi coinlerinin çoğunun hem içerik hem de yöntem olarak BitConnect Ponzi şemasını benzediğini söyledi.


DeFi coinlerinde dolandırıcılık tehlikesi

İyi bilinen yatırımcı, trader ve televizyon sunucusu Max Keiser, DeFi coinlerinin çoğu konusundaki görüşünü paylaştı. Ona göre bunlar büyük bir dolandırıcılık olan BitConnect kripto ponzi şemasına benziyorlar.

Max Keiser, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, mevcut DeFi coinlerinin çoğunun BitConnect kripto dolandırıcılığından farklı olmadığını söyledi. Ona göre BitConnect kripto dolandırıcılığının hem içeriği hem de yöntemi birçok coinde mevcut.

Max Keiser şöyle yazdı: “Mevcut DeFi coinlerinin çoğu hem içerik hem de yöntem olarak BitConnect’ten hiç farklı değil.”

koinmedya_brave

DeFi coinlerinde dolandırıcılık tehlikesi. Önde gelen kripto para uzmanı Max Keiser, mevcut DeFi coinlerinin çoğunun hem içerik hem de yöntem olarak BitConnect Ponzi şemasını benzediğini söyledi.

Merkeziyetsiz finans (DeFi), finans teknoloji alanında geleneksel ürünleri aracı olmadan şeffaf protokollere dönüştürmek için merkezi olmayan ağları kullanan bir hareket.

İlgili – Yükselişteki bu 7 altcoinin sadece 1 ortak özelliği var

Çok çeşitli DeFi uygulamaları var. Bunlar arasında kripto işlemleri yapan ve aynı zamanda ödünç kripto verenleri de bulunuyor.

koinmedya_brave

Bu uygulamalar, Ethereum bazlı tokenler kullanırlar ve bunlar da piyasaya sürülür. Kullanıcılar da ETH’lerini bu DeFi uygulamalarına kilitlerler.

Bu DeFi hareketinin finans dünyasında bir çığır açacağına inanılıyor. Ayrıca ETH fiyatı üzerinde de yakın gelecekte pozitif etkisi olabilir. Özellikle yaklaşan Ethereum 2.0 ile birlikte fiyata etkisi daha fazla görülebilir.

Max Keiser, DeFi coinlerinde dolandırıcılık tehlikesi olduğu görüşü üzerine daha fazla yorum ve açıklama getirmedi. Hem de sorulmasına rağmen. Buna rağmen bazı kullanıcılar onun bu görüşüne katılıyor.

İlgili – Efsane geri dönüyor – DeFi 1 milyar doları aştı

Max Keiser iyi bilinen bir Bitcoin maksimalisti ve BTC başına 400,000 dolara ulaşana ultra boğa fiyat tahminleri dile getirmişti. Ona göre gelecekte lider kripto para Bitcoin, global finans dünyasını ele geçirecek.

Kısa süre önce DeFi ekosisteminin bir parçası olan Compound (COMP) token yüzde 40 düşmüştü. Bu durum hakkında yorumda bulunan Max Keiser, bu token ve diğer altcoinlerin amacının yatırımcıların cebindeki BTC’yi almak olduğunu söylemişti.

Kaynak

Etiketler: