Gifto GFT coin nedir? GFT/USD yorum ve geleceği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

 Gifto GFT coin nedir? GFT coin yorumları nasıl? GFT coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vadediyor mu? GFT coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

Gifto GFT coin yorum

 

GFT/USD – 1 GFT coin kaç dolar?

GFT coin yorumlarına geçmeden önce, GFTcoin nedir, inceleyelim.

Gifto GFT coin nedir?

İçerik üreticilerinin her yerdeki içerik üretimini paraya dönüştürmek ve tazmin etmek için dijital bir ödül protokolü Gifto.  Tüzüğüne göre protokol Facebook, Youtube, İnstagram gibi çeşitli içerik üretim platformlarında bulunuyor ve özellikle reklamlardan oluşan gelir akışını hızlı bir şekilde düzenliyor.

İçerik oluşturma devleri Facebook, Youtube ve Instagram içerik üretimini çok popüler ve kusursuz hale getirince yeteneği olan, akıllı telefon ve internet bağlantısı olan herkes içerik üretebiliyor. Youtube ve İnstagramda aktif kullanıcı sayısı sırasıyla 1.5 milyar ve 700 milyon. Bu platformlarda içerik üretmek kolay gibi görünse de paraya dönüştürmek o kadar da kolay değil

Pek çok merkezi platformun reklam geliri üzerinden devam etmesinin sonucunda otokratik bir teşvik sistemi gelişti ve bu sistem kitle pazarını ve önde gelen içerik üreticilerini destekliyor. Örnek vermek gerekirse Youtube içerik üreticilerine her bir milyon izlenme karşılığı 2000 dolar veriyor. İstatistik olarak Youtube’daki videoların sadece %0.33 kadarı bir milyon izlenmeye ulaşıyor. Bu durum, kitlesel pazardaki içerik üreticilerinin başarılı veya yetenekli niş içerik üreticileri ortaya çıkarmasını sağlıyor.

Bir diğer zorlukta reklam verenlerden geliyor. İçerik oluşturucuları reklam verenlerin beklentilerini ve taleplerini dikkate almak zorunda. Eğer reklamcılar içeriği alakasız bulur yada beğenmezse içeriğin ardından ürünlerini göstermekten vazgeçebiliyorlar. Bu durumda içerik üreticilerinin gelirlerini etkiliyor.

İlgili: API3 coin nedir? Yorumları ve geleceği nasıldır?

Gifto protokol

Gifto protokolü, çeşitli içerik oluşturma platformlarında üretilen, takip edilen ve alım satımı yapılan sanal hediyeler oluşturan, kendi kendini düzenleyen ve kendi kendini devam ettiren bir ekosistem olmayı hedefliyor. Protokolün içeriğinde, blockchain üzerinde yaşayan ve akıllı sözleşmelerle gerçekleştirilen, kendi kendine çalışan bir sanal varlık olan sanal akıllı hediyeler bulunuyor. Akıllı sözleşmelerin normal sözleşmelerden hiçbir farkı yok; ancak bu sözleşmeler kâğıt üzerinde taslak olarak hazırlanmak yerine blockchain üzerindeki protokoller şeklinde yürütülüyor.

Ayrıca protokol bünyesinde hediye deposu da barındırıyor. İçerik üreticilerinin taraftarları bu depodan kendi sevdikleri içerik üreticilerine sanal hediyeler alabiliyor. Hediye envanterinde kullanıcılar için de hediyeler mevcut. Hediye kabul eden ya bir taraftar ya da içerik üreticisi olabiliyor. Daha sonrada hediye portalı bulunuyor. Bu portal hediyelerin oluşturulup yönetildiği bir portal ve buraya katkı yapanlar da Gifto protokole katkıda bulunanlar.

Gifto token (GFT), Gifto protokolün yerel ERC20 tokeni ve platformdaki işlemler için öncelikli bir para birimi. Platform kullanıcıları GFT tokenlerini sanal hediyelerin alımında kullanabiliyor ve ayrıca kullanıcılar belirli görevleri yerine getirerek GFT token kazanabiliyorlar.

Gifto ayrıca tüm Gifto işlemlerini ele alan bir kripto cüzdanı da geliştirdi. Bu cüzdan tıpkı Ethereum’da oluşturulmuş cüzdan gibi transfer, alım satım ve tokeni paraya çevirme işlemleri yapıyor. Cüzdanın tasarımı kripto dünyasına ilk kez katılanların zorluk çekmeden işlem yapmasını sağlayacak şekilde kolay.

GFT stake konusuna gelince, sitesinde belirtildiğine göre GFT stake, işlem ücretlerini azaltmak ve hediye üretim teşviklerinin kilidini açmak için kullanılıyor. Token, ağı desteklemek için node çalıştırmak amacıyla stake ediliyor ve bunun karşılığında token sahipleri işlem ücretinden ödül olarak pay alıyor. Gİftonun anlık Pazar payı 480.59 milyon TRY .Bu şekilde yüksek Pazar payı varlığın da değerini ortaya koyuyor.

GFT/USD fiyat grafiği yorumu

gto gifto Gifto GFT coin nedir? GFT/USD yorum ve geleceği

GFT grafiğine baktığımızda, düşüş trendinden sonra genel olarak yatay bir seyir  var. Tabii Eylül ayında 0.03 dolara ulaşan bir sıçrama da var. Ancak 200 EMA direncine takıldıktan sonra yeniden geriledi ve 0.02 doların altında konsolide olarak bu seviyeyi geçme girişimlerinde bulunuyor.

bkz:Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

GFT coin geleceği ve fiyat tahminleri 2024, 2025 – 2030

Gifto coin fiyat tahminlerine göre, GFT coin 2025 yılında 0.05 dolar civarında işlem görecek. 2030 beklentisi ise 0.16 – 0.17 dolar olması.

Yapay zekanın GFT coin hakkında gelecek ve fiyat tahmini tablosu:

Yıl Minimum fiyat Ortalama fiyat Maksimum fiyat
2024 $0.0349 $0.0396 $0.0412
2025 $0.0479 $0.0514 $0.0591
2026 $0.0626 $0.0685 $0.0739
2027 $0.0626 $0.0685 $0.0739
2028 $0.0771 $0.0826 $0.0892
2029 $0.11 $0.12 $0.12
2030 $0.16 $0.17 $0.17
2031 $0.22 $0.23 $0.23
2032 $0.31 $0.31 $0.32

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Gifto GFT coin nedir? GFT/USD yorum ve geleceği
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.