BTC : 62711 ₺ ETH : 1559 ₺ XRP : 1.223 ₺ LTC : 284.6 ₺ USDT : 6.92 ₺ XLM : 0.4635 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tron 4.0 tarihi belli oldu – Gözler TRX coinde

Tron 4.0 tarihi belli oldu – Gözler TRX coinde

Tron 4.0 tarihi belli oldu – Gözler TRX coinde
0
huobi_koinmedya

Tron 4.0 tarihi belli oldu,  ne zaman gerçekleşecek? Peki TRX için bu olay ne anlama geliyor? Tron 4.0 hangi özellikleri ile öne çıkıyor?


Tron 4.0 tarihi ne zaman?

Justin Sun büyük bir heyecanla beklenilen Tron 4.0 için tarih verdi, güncelleme 7 Temmuz’da gerçekleşecek. Tron mainnetin bu yeni güncellemesi zk-SNARKS kullanan Akıllı Sözleşme Gizlilik protokolü. Gizlilik Tron blockchaininde ayrı bir özellik olacak ve TRX işlemleri anonim olmayacak. Akıllı Sözleşme Gizlilik protokolü TRC-20 standart tokenlerini destekleyecek.

Tron tarihi için önemli bir adım

Tron 4.0 lansmanının bekleyişi nihayet sona eriyor. Justin Sun Mainnet güncellemesinin 7 Temmuzda gerçekleşeceğini açıkladı. Sun açıklamayı Twitter üzerinden yaptı ve Medium’da okuyabileceğiniz bir açık mektubu da açıklamasına ekledi. Aşağıdaki twit Justin Sun’ın bu konuda attığı twit.

tron 4.0

koinmedya_brave

Sun twite tebriklerini ileterek başlıyor ve devamında bir yıllık bir çalışmanın ardından Tronz’un akıllı Sözleşme Gizlilik Protokolünün nihayet Tron 4.0 protokolünün bir parçası olarak 7 Temmuz’da başlayacağını bildiriyor.

Bu yaklaşan lansmanın Tron blockchain tarihinde atılan önemli bir adım olduğunu ve çok etkili bir gelişme olarak yer alacağını da Vakıf attığı twitte öne çıkarıyor..

 TRON 4.0’daki 4 özellik

Açık mektupta Tron kurucusu ve CEO’su Sun, 4 önemli özellikten söz ediyor. Bu 4 özellik şunlar:

koinmedya_brave

1- TRONZ Akıllı  Sözleşme Gizlilik Protokolü– Bu Sanal bir  Makine tarafından desteklenen ilk akıllı sözleşme gizlilik protokolü.

2-TPOS İkili Katman Konsensus Mekanizması-blok doğrulama zamanını 57 saniyeden 3 saniyeye düşürüyor

3-Yeni TCIP Çapraz Zincir protokolü- Tron ekosistemi için çapraz -zincir başlatacak.

4-Finans kurumu ve girişimi blockchain çözümü-blockchain tabanlı uygulamaların uyarlanması için

TRX Gizli ya da Anonim olmayacak

TRON 4.0 akıllı sözleşme gizlilik protokolüne ev sahipliği yapacak ilk blockchain prlatformu olacak. Akıllı sözleşme açık kaynak olacak ve Tron ekosisteminde bulunan her geliştirici kolaylıkla ulaşabilecek.

Ancak TRX işlemleri gizli ya da anonim bir şekilde gerçekleşmeyecek. TRONZ vakfındaki ekip bu akıllı sözleşme protokolünü teslim etmek için çok çalıştı. Ekip bu konuda yaptığı bir açıklamada gizlilik konusunun farklı olarak tek başına ele alındığını çünkü global yasal düzenlemeler ve politikalar ile uyumlu olmayı amaçladıklarını söyledi. Ekibin açıklamasının bir kısmı şöyle:

“Akıllı sözleşme Gizlilik protokolü ile ilk kez bir blockchainin zk-SNARKS uygulamak için bir akıllı sözleşme ile güçlendirildiğine şahit oluyorsunuz. TRON güvenli bir kamu zinciri oluşturmak için global yasal düzenleyiciler ve politikacılar ile uzun zamandır çalışıyordu.

Bu nedenle TRON 4.0 yükseltmesi TRX tokeni anonim yapmayacak, hatta token ekstra gizlilik özellikleri içermeyecek. TRONZ Akıllı Sözleşme Gizlillik Protokolü tamamen, TRON ağındaki, basılsın ya da basılmasın TRC-20 tokenini destekleyecek. Geliştiriciler korumalı işlem özelliğine sadece akıllı sözleşmeyi uygulayarak uyum sağlayabilirler.”

Altcoinler ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız

Kaynak