BTC : 64250 ₺ ETH : 1675 ₺ XRP : 1.361 ₺ LTC : 307.6 ₺ USDT : 6.841 ₺ XLM : 0.5702 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Travala Cardano’yu ödeme seçenekleri arasına aldı

Travala Cardano’yu ödeme seçenekleri arasına aldı

Travala Cardano’yu ödeme seçenekleri arasına aldı
0
huobi_koinmedya

ADA ile otel rezervasyonu artık mümkün. Önde gelen seyahat şirketlerinden biri olan Travala Cardano’yu ödeme seçenekleri içerisine dahil ediyor.


Travala Cardano’yu da listesine ekledi

Travala.com son yapmış olduğu duyuru ile Cardano ağındaki ADA’yı da ödeme seçenekleri arasına dahil ediyor. Bu sayede ADA kullanıcıları Dünya genelinde 1.65 milyon otel arasından seçmiş oldukları bir otel için rezervasyon yaptırabilecekler.

Ethereum’un (ETH) kurucu ortaklarından olan Charles Hoskinson tarafından kurulan Cardano, blockchain ağının en yenilikçi şirketlerinden birisi olarak göze çarpıyor.

Yeni entegrasyon ile ilgili bilgi gün içerisinde bir blog post aracılığı ile duyuruldu.

koinmedya_brave

Travala.com Cardano’yu (ADA) destekleyeceğini açıkladı

Travala.com kullanıcılarına Dünya genelinde 230 ülke ve bölgede rezervasyonları için kripto para aracılığıyla ödeme imkanı sunan önde gelen seyahat acentelerinden biri.

Bu gelişmenin kripto para topluluğu için önemli faydaları mevcut. Bunlardan biri de dijital para piyasalarına yeni bir kullanım alanının daha dahil olmuş olması olarak ifade edilebilir.

Kullanıcılar artık diğer kripto para birimleri arasından Bitcoin (BTC), Lİtecoin (LTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve artık Cardano (ADA) ile farklı bölgelerdeki otellerde rezervasyon yaptırabilecekler ve bu rezervasyonları için kripto paralarını harcayabilecekler.

Travala Cardano’yu entegre etmesi ile ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

koinmedya_brave

“Seyahat ile ilgili hizmetlerde ADA kullanımını artırmak istiyoruz.  Ayrıca Travala.com aracılığı ile küresel olarak konaklama rezervasyonu yapmak isteyen ADA topluluğu içerisinde Travala.com’un kullanımını desteklemek amacıyla ödeme seçeneklerine ADA’nın eklenilmesi öngörülmektedir.”

Ayrıca şirket yapmış olduğu duyuru ile 7 Kasım 2019 tarihine kadar bir kampanya düzenliyor. Kampanya kapsamında Travala.com aracılığıyla konaklama rezervasyonu yaptıran ve ödemelerinde ADA’yı kullanan herkes için kullanmış oldukları ADA miktarının % 5’nin geri iade edileceğini ifade ediyor.

travala cardano'yu Travala Cardano'yu ödeme seçenekleri arasına aldı

Travala 230 bölgede çok sayıda noktada diğer ana akım seyahat acentelerine göre % 40 oranında daha ucuz rezervasyon imkanları sunduğunu ileri sürüyor.

Site kripto para birimleri ile ödeme imkanları sunuyor. Bununla birlikte bireyler isterlerse kredi kartı, banka kardı ve PayPal ile de ödeme yapabiliyor.

Cardano ve Travala’dan Son Haberler

Cardano piyasada büyümeye devam ediyor. Birkaç hafta önce Koin Medya aracılığı ile sizlere Charles Hoskinson’un ifadeleri ile Cardano’nun Ethereum’u geçtiğini sizlere duyurmuştuk.

Bununla birlikte, Cardano son dönemlerde kullanıcılarına Cardano ağının nasıl çalıştığını ve Cardano’nun gelişim için neler yapması gerektiğini test etme imkanı sağlayan Shelley testnetini piyasaya sürdü.

Travala şirketi ise AVA coin için NEO blockchainini kullanmaya başladı. Fakat daha sonra bazı şeyler değişti ve şirket Binance ağına taşınma kararı aldı.

Travala.com’un CEO’su Biance Zincirini yeni bir ekosistem olarak geliştirmek ve kripto paraların küresel olarak benimsenmesini desteklemek istediklerini ifade ediyor.

Kaynak

Etiketler: