fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Stellar’dan MoneyGram’ı satın alma adımı – Bu haberle XLM yükselişte

Stellar’dan MoneyGram’ı satın alma adımı – Bu haberle XLM yükselişte

Stellar’dan MoneyGram’ı satın alma adımı – Bu haberle XLM yükselişte
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain kuruluşu Stellar’ın ödeme şirketi MoneyGram’ı alma girişimi haberleri üzerine XLM coin fiyatı yükseliş geçti. 


Stellar’dan MoneyGram’ı satın alma girişimi

Coinspeaker’de yer alan habere göre, sınır ötesi ödeme şirketi MoneyGram’ı satın almak isteyen şirketler arasına Ant Group ve Western Union ile birlikte Stellar ve Advent de katıldı.

Blockchain tabanlı ödeme hizmetleri için Stellar Network’ü destekleyen Stellar Vakfı, özel sermaye şirketi Advent ile MoneyGram’ı satın alma ortaklığı kuruyor. Bloomberg’de yer alan habere göre, Stellar artık ödeme şirketi Money Gram ile iletişim kurarak satın alma isteğini iletti.

İsmi açıklanmayan bir kaynağa göre, hiçbir taraf henüz son kararını vermedi. Ayrıca her iki taraf da satın alma girişimlerini yarıda kesebilirler.

2014 yılında kurulan ABD merkezli Stellar Geliştirme Vakfı, tüketiciler ile kurumsallar arasında sınır ötesi ödemeler gerçekleştiren kazanç gütmeyen blockchain tabanlı bir kuruluş. Mayıs 2021’de Stellar AirTM’ye 15 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. AirTM, Meksika merkezli bir dijital cüzdan ve eşler arası borsa platformu.

Şimdi de Stellar, MoneyGram’ı satın almak için Advent ile ortak oluyor. Advent ise ABD merkezli bir şirket ve ödeme alanında yatırım yapma deneyimi var. Daha önce Advent, Vantiv ve Wordpay gibi şirketleri desteklemişti.

MoneyGram hala dünyanın en büyük para gönderme şirketlerinden biri. Mevcut piyasa değeri 932 milyar doların üzerinde ve hisse senetleri de 2020’den bu yana yüzde 279 yükselerek 212 Temmuz 2021 tarihi itibariyle 11.59 dolardan işlem görüyor.

İlgili – Stellar XLM coin nedir, nereden ve nasıl alınır? Geleceği nasıl?

MoneyGram’ı alma haberi üzerine XLM yükseldi

MoneyGram’ı alma haberi üzerine XLM yükseldi

Stellar’ın MoneyGram’ı satın alacağı haberleri üzerine XLM coin fiyatı günlük bazda yüzde 12 yükselerek 0.27 dolar civarında işlem gördü. Günlük işlem hacmi ise 1.2 milyar dolara kadar yükseldi.

Kripto para piyasasında 27. en büyük coin olan XLM, 6.3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Dolaşımda 23.4 milyar XLM coin var ve maksimum arzı da 50,001,806,812 XLM coin.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: