BTC : 83070 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 1.882 ₺ LTC : 358.1 ₺ USDT : 7.652 ₺ XLM : 0.5833 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Son Dakika… SEC Bitcoin ETF’lerini Tekrar İncelemeye Aldığını Duyurdu.

Son Dakika… SEC Bitcoin ETF’lerini Tekrar İncelemeye Aldığını Duyurdu.

Son Dakika… SEC Bitcoin ETF’lerini Tekrar İncelemeye Aldığını Duyurdu.
0

Gecenin güzel gelişmesini sizler paylaşmak istedik güzel insanlar. SEC Bitcoin ETF’lerini tekrar incelemeye aldığını kamuoyuna duyurdu.


SEC Bitcoin ETF’lerini Tekrar İncelemeye Aldı.

 

Bitcoin‘in kurtarıcısı olarak gösterilen Bitcoin ETF’leri daha önce red edilmişti. Ancak yeni gelişmeler var, ETF konusunda. Yasal mevzuata uygun olan borsaların başvuruları tekrar incelemeye alındı. Bu bağlamda bazı kural değişikliklerine gidilmesi bekleniyor.

Dün yayınlanan 4 Ekim tarihli belgelerde CBOE ve BZX fonlarını listelemeye çalışan ProShares, Direxion ve GraniteShares’in Bitcoin ETF başvuruları öncelikli olarak inceleneceği duyuruldu. Bu sürecin bir parçası olarak SEC, NYSE Arca ve CBEO’nun başvurularını incelemek için bazı kural değişiklerine gideceğini duyurdu.

koinmedya_brave

ETF başvurularında inceleme sürecinde, başvuruları desteklemek için evrak desteği ve itirazlarında incelenmesi için son karar tarihi olarak 26 Ekim tarihi belirlendi.

Hatırlayacağınız gibi SEC daha önce bu başvurlardan 9 tanesini reddetmişti. Bu karar bir çok kripto para yatırımcısının  umutsuzluğa kapaılmalarına neden olmuştu.

Ancak bu gün SEC tekrar bir açıklama yaparak, başvuruları tekrar inceleyeceğini  duyurdu. SEC’in 26 Ekimde vereceği kararın olumlu olması beklenmekle birlikte, Kripto para piyasasına para girişinin nabza göre daha erken başlayacağı tahmin ediliyor.

Daha önce VanEck ve SolidX tarafından teklif edilen Bitcoin EFT’lerini fiziksel olarak destekleme fikrine en azından yıl sonuna kadar sıcak bakmayacağı tahmin ediliyor.

Bu güzel gelişmenin ardından BTC fiyatında  artış görülmeye başlandı. Haber satın alınmaya başlandı diyebiliriz.

Umarız bu haber kripto para yatırımcılarını bir nebzede olsa ısıtır.

 

Etiketler: