BTC : 82825 ₺ ETH : 2845 ₺ XRP : 1.879 ₺ LTC : 359 ₺ USDT : 7.642 ₺ XLM : 0.585 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ronaldo tokenize futbol kartı: Tokenize olma sırası futbolcularda

Ronaldo tokenize futbol kartı: Tokenize olma sırası futbolcularda

Ronaldo tokenize futbol kartı: Tokenize olma sırası futbolcularda
0

Juventus’un ünlü oyuncusu Cristiano Ronaldo adına dijital kart çıkarılıyor. Ronaldo tokenize futbol kartı Ethereum blockchain’i üzerinden üretildi.


Ronaldo tokenize futbol kartı

İtalyan futbol kulübü Juventus, yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo’nun da içinde bulunduğu dijital takım kartları çıkarıyor. Dijital takım koleksiyonu, blockchain teknolojisi yardımıyla üretiliyor ve bu konuda Sorare şirketinden destek alınıyor.

Juventus, blockchain tabanlı koleksiyon çıkaran tek takım değil. Roma, Napoli ve West Ham de Sorare den destek alarak koleksiyon çıkarıyor.

Brooklyn Nets’te forma giyen ünlü basketbol oyuncusu Spencer Dinwiddie ise blockchain teknolojisinden farklı biçimde faydalanıyor. Dinwiddie, sözleşmesini tokenize ederek hakla arz etmeyi hedefliyor. Böylece türünün ilk örneklerinden olacak olan finansal bir varlık piyasaya sürülüyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: NBA yıldızından 34 milyon dolarlık tokenize bond satışı

2018 yılında kurulan Sorare blockchain şirketi, söz konusu koleksiyonları Ethereum blockchain’i üzerinden üretiyor. Şirket, ünlü bir takımın ve ünlü bir oyuncunun koleksiyonlarını tokenize etmenin önemli bir adım olduğunu düşünüyor. Bu sürecin diğer takımlara da örnek olabileceği vurgulanıyor.

Sorare platformu tarafından üretilen dijital kartlar, non-fungible-tokens (NFT) olarak sınıflandırılıyor. Ethereum’un ERC-721 standartları çerçevesinde üretilen NFT’ler, kişiye özgü üretilen bir varlık ve kopyası üretilemiyor. Dijital kartlar 1 kişiye, 10 kişiye ya da 100 kişiye özel olarak çıkarılıyor.

Bir taraftar, satın aldığı Ronaldo kartını aşağıdaki tweet’inde takipçilerine duyurdu.

https://twitter.com/kittypad/status/1230531601848786951

Kaynak

Etiketler: