BTC : 78645 ₺ ETH : 2729 ₺ XRP : 2.124 ₺ LTC : 407 ₺ USDT : 7.002 ₺ XLM : 0.7405 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Para babalarının Bitcoin sevdası geçecek gibi değil!

Para babalarının Bitcoin sevdası geçecek gibi değil!

Para babalarının Bitcoin sevdası geçecek gibi değil!
0
huobi_koinmedya

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin sevdası bu sektörde daha fazla aktif olmalarına yol açıyor. Çünkü Bakkt işlem hacmi ve açık pozisyonları böyle bir duruma işaret ediyor. Verilerin neler anlattığına bakalım.


Bitcoin sevdası geçecek gibi değil!

Bitcoin ve kripto para piyasalarında birkaç aydır devam eden konsolidasyon, bir birikim fırsatı da sundu. Öyle görünüyor ki hem de kurumsal hem de bireysel yatırımcılar bu fırsatı kaçırmadı.

Yeni verilere göre, Bakkt işlem hacmi son zamanlarda yükseliyor. Son bir haftada ise kurumsalları hedef alan platformun toplam vadeli hacminde yüzde 17’lik bir yükseliş var. Ayrıca toplam açık pozisyonlarda da yüzde 18’lik bir artış görülüyor.

Kurumsalların faaliyetlerinin arttığını gösteren sadece Bakkt değil. CME vadelileri de yükseliyor. Buradaki işlemlerden de büyük yatırımcıların “al ve sakla” stratejisini benimsendiği görülüyor. Özellikle de Bitcoin konusunda.

koinmedya_brave

Bakkt işlem hacmi yükseliyor

Bakkt 2019’un sonunda açıldı. O zamandan bu yana kurumsal yatırımcılar tarafından beklenen kadar kullanılmadı.

Tabii bu trend artık değişmeye başlamış olabilir. Çünkü platformdaki hem açık pozisyon hem de işlem hacminde önemli ölçüde bir artış var. Özellikle de aylık Bitcoin vadelileri ürünlerinde.

İlgili – Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Platforma ilişkin temel istatistikleri izleyen bir program olan Bakkt Hacim Bot’una göre, platformun toplam işlem hacmi geçen hafta 80 milyon dolardı. Bu da önceki hafta ile kıyaslandığında yüzde 17 artış demek.

koinmedya_brave

Ayrıca aylık vadeli ürünündeki açık pozisyonlar da yüzde 18 arttı ve buraya 9.3 milyon dolar daha eklendi.

“Bu haftanın Bakkt Bitcoin Aylık Vadeli İşlemleri özeti: Toplam hacim: 80 milyon dolar (+% 17). Maksimum açık pozisyon: 9,3 milyon dolar (+% 18).”

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin sevdası bu sektörde daha fazla aktif olmalarına yol açıyor. Çünkü Bakkt işlem hacmi ve açık pozisyonları böyle bir duruma işaret ediyor.

Kaynak: Bakkt Volume Bot

İlgili – Visa gözünü Bitcoin ve Ethereum’a dikti!

Tabii grafiğe bakarsak, platformun hacminin birkaç ay önce olduğu konumundan hala önemli ölçüde geride olduğunu söyleyebiliriz. Yine de son birkaç haftadır yükseliyor.

Bu yükseliş trendi, Bitcoin ve toplam kripto para piyasasının fiyat olarak düştüğü ve dar bir aralıkta konsolidasyon yaşamasına rağmen gerçekleşti.

Öyle görünüyor ki kurumsal yatırımcıların Bitcoin sevdası artıyor ve BTC fiyatı yeniden volatiliteli olmadan önce önemli ölçüde birikim yapmaya çalışıyorlar.

Kaynak

Etiketler: