New York Başsavcısından sert kripto kararı; işin rengi değişebilir!

kripto lending
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

New York Başsavcığı bugün, kripto kredi platformları için ek soruşturma açıldığını duyurdu.

New York Başsavcısından sert kripto kararı!

New York Başsavcısı Letitia James bugün eyalette iki “kayıtsız kripto lending platformuna” tüm operasyonları durdurma emri verirken, diğer üçünün operasyonları hakkında ofisine bilgi vermesini talep etti.

James bir basın açıklamasında şunları söyledi:

Kripto para platformları, tıpkı herkes gibi yasalara uymalıdır. Bu yüzden şimdi iki kripto şirketini kapatmaya ve üç tanesinin de sorularımızı hemen yanıtlamaya zorluyoruz

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

 

kripto lending

 

New York Başsavcısı yaptığı açıklamada kapatılan kripto lending şirketlerinin isimlerini açıklamadı. Ancak edinilen bilgiye göre, dosyalarda kapatılan şirketlerden birine “Nexo Letter” diğerine ise ” Celsius Letter” isimleri verildiği öğrenildi.

Bu durumda New York Başsavcılığının Nexo ve Celisus Network şirketlerini hedef aldığı söylenebilir. Bu noktada soruşturma altındaki diğer 3 şirketin hangileri olduğu konusunda henüz bir netlik kazanmış değil.

kripto lending

İlgili: Mayıs çöküşünü bilen analistten yıl sonu Bitcoin tahmini!

Konuyla ilgili olarak Nexo ve Celsius şirketlerinden de resmi bir açıklama henüz gelmedi.

New York Başsavcılığı basın açıklamasının devamında kripto lending platformlarıyla ilgili olarak şu ayrıntılara yer verildi:

Bugünün eylemlerinde konu olan, sanal para ödünç verme ürünleri, yatırımcılara sabit veya değişken bir getiri oranı vaat ediyor. Bu getirileri de diğer şeylerin yanı sıra, bu sanal varlıklarla trade yaparak veya daha fazla ödünç vererek sağladığını iddia ediyor.

NYAG, bu platformların “faiz getiren hesaplar” sunduğunu ve bu nedenle New York Martin Yasasına göre menkul kıymetler kategorisine girdiğini söyledi. 1921’de kabul edilen Martin Yasası, NYAG’a iddia edilen menkul kıymet dolandırıcılığını araştırmak için geniş yetkiler veriyor.

İlgili: Bitcoin için asıl bomba haber Grayscale’den gelebilir!

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
New York Başsavcısından sert kripto kararı; işin rengi değişebilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.