1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. New York Başsavcısından sert kripto kararı; işin rengi değişebilir!

New York Başsavcısından sert kripto kararı; işin rengi değişebilir!

New York Başsavcısından sert kripto kararı; işin rengi değişebilir!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

New York Başsavcığı bugün, kripto kredi platformları için ek soruşturma açıldığını duyurdu.

New York Başsavcısından sert kripto kararı!

New York Başsavcısı Letitia James bugün eyalette iki “kayıtsız kripto lending platformuna” tüm operasyonları durdurma emri verirken, diğer üçünün operasyonları hakkında ofisine bilgi vermesini talep etti.

James bir basın açıklamasında şunları söyledi:

Kripto para platformları, tıpkı herkes gibi yasalara uymalıdır. Bu yüzden şimdi iki kripto şirketini kapatmaya ve üç tanesinin de sorularımızı hemen yanıtlamaya zorluyoruz

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

 

kripto lending

 

New York Başsavcısı yaptığı açıklamada kapatılan kripto lending şirketlerinin isimlerini açıklamadı. Ancak edinilen bilgiye göre, dosyalarda kapatılan şirketlerden birine “Nexo Letter” diğerine ise ” Celsius Letter” isimleri verildiği öğrenildi.

Bu durumda New York Başsavcılığının Nexo ve Celisus Network şirketlerini hedef aldığı söylenebilir. Bu noktada soruşturma altındaki diğer 3 şirketin hangileri olduğu konusunda henüz bir netlik kazanmış değil.

kripto lending

İlgili: Mayıs çöküşünü bilen analistten yıl sonu Bitcoin tahmini!

Konuyla ilgili olarak Nexo ve Celsius şirketlerinden de resmi bir açıklama henüz gelmedi.

New York Başsavcılığı basın açıklamasının devamında kripto lending platformlarıyla ilgili olarak şu ayrıntılara yer verildi:

Bugünün eylemlerinde konu olan, sanal para ödünç verme ürünleri, yatırımcılara sabit veya değişken bir getiri oranı vaat ediyor. Bu getirileri de diğer şeylerin yanı sıra, bu sanal varlıklarla trade yaparak veya daha fazla ödünç vererek sağladığını iddia ediyor.

NYAG, bu platformların “faiz getiren hesaplar” sunduğunu ve bu nedenle New York Martin Yasasına göre menkul kıymetler kategorisine girdiğini söyledi. 1921’de kabul edilen Martin Yasası, NYAG’a iddia edilen menkul kıymet dolandırıcılığını araştırmak için geniş yetkiler veriyor.

İlgili: Bitcoin için asıl bomba haber Grayscale’den gelebilir!

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: