1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ETF’lerin onayından sonra gözler bu kripto paralarda!

Bitcoin ETF’lerin onayından sonra gözler bu kripto paralarda!

Bitcoin ETF’lerin onayından sonra gözler bu kripto paralarda!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ETF’ler onaylandı ve bundan sonra gözler altcoinlerde! Altcoin sezonunu başlatacak hamle ise DeFi tokenlarından geleceğe benziyor. DeFi piyasalarındaki son gelişmeler nasıl?


Bitcoin ETF’lerin onayından sonra gözler bu kripto paralarda!

DeFi (merkezsiz finans) platformları finans dünyasına ciddi yenilik getiriyor. Akıllı sözleşmeler sayesinde DeFi’ler, finansal hizmetlerde aracıları ortadan kaldırarak daha hızlı ve ucuza finansal işlemleri yerine getirebiliyor.

DeFi platformlarında kilitli tutulan fon miktarları tekrardan artış trendine girdi. Artan Bitcoin fiyatları DeFi platformlarında kilitli tutulan sanal varlıkların dolar cinsinden değerini artıyor. DeFi’lerde tutulan fon miktarı 100 milyar doları aşmak üzere. Aşağıdaki grafikte DeFi’lerde tutulan fon miktarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin ETF'lerin onayından sonra gözler bu kripto paralarda!

DeFi platformları içerisinde Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) son günlerde iyi bir performans yakaladı. Avalanche platformunda tutulan toplam fon miktarı 11.5 milyar dolara ulaştı.

Avalanche finansal açıdan gösterdiği başarısının sırrını teknik açıdan gösterdiği başarıya borçlu. Avalanche’nin teşvik programı birçok yazılımcıyı cezbediyor. Başarılı birçok yazılımcı Avalanche platformu üzerinden kendi projelerini hayata geçirebiliyor.

Aşağıdaki grafikte AVAX fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin ETF'lerin onayından sonra gözler bu kripto paralarda!

DeFi platformlarının büyük çoğunluğu Ethereum ağında işlem görüyor. Ancak son günlerde Solana (SOL) gibi projeler de Ethereum’a alternatif sunuyor. Solana sayesinde yeni DeFi projeleri de hayat buluyor. Örneğin Hindistan merkezli Chigari projesi Gari isimli kripto para projesi geçtiğimiz günlerde Solana ağı üzerinden piyasaya sürüldü. Gari projesinin tanıtımını Hintli ünlü yıldız Salman Khan gerçekleştirdi.

DeFi platformları önümüzde yaşanacak altcoin sezonunu tetikleyebilir.

Kaynak

İlgili!

Coinbase’de listelenmeye başlayan Avalanche (AVAX) nedir? Gelecek vadediyor mu?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.