Bitcoin ETF’lerin onayından sonra gözler bu kripto paralarda!

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ETF’ler onaylandı ve bundan sonra gözler altcoinlerde! Altcoin sezonunu başlatacak hamle ise DeFi tokenlarından geleceğe benziyor. DeFi piyasalarındaki son gelişmeler nasıl?


Bitcoin ETF’lerin onayından sonra gözler bu kripto paralarda!

DeFi (merkezsiz finans) platformları finans dünyasına ciddi yenilik getiriyor. Akıllı sözleşmeler sayesinde DeFi’ler, finansal hizmetlerde aracıları ortadan kaldırarak daha hızlı ve ucuza finansal işlemleri yerine getirebiliyor.

DeFi platformlarında kilitli tutulan fon miktarları tekrardan artış trendine girdi. Artan Bitcoin fiyatları DeFi platformlarında kilitli tutulan sanal varlıkların dolar cinsinden değerini artıyor. DeFi’lerde tutulan fon miktarı 100 milyar doları aşmak üzere. Aşağıdaki grafikte DeFi’lerde tutulan fon miktarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin ETF'lerin onayından sonra gözler bu kripto paralarda!

DeFi platformları içerisinde Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) son günlerde iyi bir performans yakaladı. Avalanche platformunda tutulan toplam fon miktarı 11.5 milyar dolara ulaştı.

Avalanche finansal açıdan gösterdiği başarısının sırrını teknik açıdan gösterdiği başarıya borçlu. Avalanche’nin teşvik programı birçok yazılımcıyı cezbediyor. Başarılı birçok yazılımcı Avalanche platformu üzerinden kendi projelerini hayata geçirebiliyor.

Aşağıdaki grafikte AVAX fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin ETF'lerin onayından sonra gözler bu kripto paralarda!


DeFi platformlarının büyük çoğunluğu Ethereum ağında işlem görüyor. Ancak son günlerde Solana (SOL) gibi projeler de Ethereum’a alternatif sunuyor. Solana sayesinde yeni DeFi projeleri de hayat buluyor. Örneğin Hindistan merkezli Chigari projesi Gari isimli kripto para projesi geçtiğimiz günlerde Solana ağı üzerinden piyasaya sürüldü. Gari projesinin tanıtımını Hintli ünlü yıldız Salman Khan gerçekleştirdi.

DeFi platformları önümüzde yaşanacak altcoin sezonunu tetikleyebilir.

Kaynak

İlgili!

Avalanche (AVAX) nedir, geleceği nasıl? Güncel AVAX haberleri ve gelişmeler

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin ETF’lerin onayından sonra gözler bu kripto paralarda!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.