1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Mayıs çöküşünü bilen analistten yıl sonu Bitcoin tahmini!

Mayıs çöküşünü bilen analistten yıl sonu Bitcoin tahmini!

Mayıs çöküşünü bilen analistten yıl sonu Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mayıs ayında kripto piyasasındaki çöküşü tahmin eden ünlü analist Bitcoin’in yıl sonu tahminlerini değerlendirdi. Detaylar haberimizde.

Mayıs çöküşünü bilen analistten yıl sonu Bitcoin tahmini!

Bitcoin nisan ayında 64,800 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğünde birçok analist Bitcoin’deki yükselişin devam edeceğini öngörüyordu. Ancak mayıs ayında piyasada ardı ardına kopan fırtınalar lider kripto para birimi çökertti. BTC 29,000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Özellikle Çin’den gelen baskıları üzerinden atmayı başaran BTC yeniden 60,000 doların üzerine çıktı. Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 61,654 dolardan işlem görüyor. Yeni bir ATH’ye çok yakın olan Bitcoin’de yıl sonu 100,000 dolar tahmininde bulunuyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Dave the Wave olarak bilinen ünlü kripto analisti Bitcoin’in yıl sonu 100,000 doları görmesinin zor olduğunu vurguladı.

“Fiyat bu oranda kanalda yükselmeye devam etse bile aralık ayına kadar 100.000 dolara ulaşmayacak.”

bitcoin

Ancak ünlü analist bu varsayımın Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100,000 dolara yükselmeyeceğine dair kesin bir tahminle karıştırmaması gerektiğini açıklıyor.

“Bazıları bu gönderiye göre 100.000 doların aralık ayına kadar vurulmayacağını söyleyerek yanlış yapabilir. Söylediği şey, ‘Kanaldaki fiyat bu oranda yükselirse, aralık ayına kadar 100.000 doları bulmayacaktır.’ Bu varsayım tartışılmaz.”

Dave the Wave’in gönderisine S2F modelinin sahibi PlanB yorum yaptı. PlanB yaptığı yorumda S2F modeline göre aralık ayında Bitcoin’in 100,000 doları geçeceğini savundu.

Ünlü analist Bitcoin’in önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinde dirençle karşılaşacağını ve burada bir düzeltme görebileceğini de hatırlattı. Lider kripto para birimi Bitcoin 1,162 trilyon dolarlık piyasa değerine yükseldi. Bitcoin’in hakimiyet oranı ise %47,1.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: