BTC : 64249 ₺ ETH : 1502 ₺ XRP : 1.347 ₺ LTC : 304.4 ₺ USDT : 6.824 ₺ XLM : 0.4597 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin New Balance Cardano teknolojisini tercih etti

New Balance Cardano teknolojisini tercih etti

New Balance Cardano teknolojisini tercih etti
0
huobi_koinmedya

New Balance piyasada yer alan sahte ürünlerle mücadele etmek için Cardano teknolojisini tercih etmiş durumda. New Balance ünlü bir Amerikan ayakkabı markası.


Şirketler ve iş dünyası, blok zincir sistemlerinin ve dağıtık muhasebe teknolojisinin (DLT) gerektirdiği gücü anlayarak, bu sistemlerin sunduğu gizliliği, güvenliği ve şeffaflığı kullanıyorlar. Kripto para dünyasının temelini oluşturan blockchain teknolojisinin çok farklı kullanım alanlarına dair örneklerle karşılaşıyoruz.

İlgili haber: Blockchain tabanlı sosyal medya herkesin hayatını değiştirecek

Piyasada son derece fazlasıyla gördüğümüz taklit ürünlerle ilgili olarak şirketler yoğun bir mücadele içerisine giriyorlar. Bu yüzden Amerikan’ın ünlü ayakkabı firmasının bu hamlesi bir anlamda blockchain teknolojisinin de giderek benimsendiği anlamına geliyor.

koinmedya_brave

New Balance Cardano teknolojisi için IOHK ile takım kurdu

Cardano (ADA)’nın arkasındaki şirket olan IOHK, Bulgaristan’daki Cardano Zirvesi’nde bir duyuru yaptı. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, popüler ayakkabı markası New Balance’in büyüyen bir tehdit olan taklit ürün sorunuyla mücadele etmek için Cardano’nun blok zincirini benimseyeceğini açıkladı.

Bu hamle, güvenlik önlemini iyileştirmek için blockchain teknolojisi firmalarıyla güçlerini birleştiren moda markalarına bir yenisinin daha eklendiği anlamına geliyor.

İlgili haber: VeChain moda imparatoru ile anlaşma yolunda

Charles Hoskinson, programın bir pilot uygulama olarak başlayacağını, ancak sonunda dünyaya yayılacağını ifade ediyor. IOHK CEO’sunun netleştiremediği şey, blok zinciri çözümünden hangi marka hattının faydalanacağı. Yani kripto para ADA’nın burada kullanılacağı belli değil.

koinmedya_brave

Sahtecilik sorunu

Yeni markanın sahtecilikle başa çıkmak gibi önemli bir sorunu bulunuyor. 2017 yılında, bir ayakkabı moda haftasında bir firmanın orijinal firmadan tasarımları kopyalayıp ‘New Boom’ adı altında sattığı tespit edildiğinde Çin hükümetine karşı da bir dava açılmıştı. Çin hükümeti, tazminat olarak bir milyar dolar ödeme yapmıştı.

İlgili haber: Hoskinson’dan Cardano ADA sahiplerine müjde

Bununla birlikte, Cardano’nun blok zincirinin sürece nasıl yardımcı olacağı konusunda, ne New Balance ne de Cardano’dan henüz detaylı bir açıklama yapılmış değil. Buradaki en iyi tahmin, Cardano’nun, ürünü, o ürün için blockchain üzerindeki akıllı sözleşme kullanarak doğrulanacak benzersiz bir şifreleme tanımlayıcısı ile etiketlemeyi amaçlaması şeklinde. İki firmadan biri kendileri açıklayana kadar, tahmin edebildiğimiz tek şey bu.

Kaynak

Etiketler: