1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Kripto para milyarderinden yatırımcılara kritik uyarı!

Kripto para milyarderinden yatırımcılara kritik uyarı!

Kripto para milyarderinden yatırımcılara kritik uyarı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para milyarderi FTX kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman -Fried, yatırımcıları kritik bir konuda uyardı. Detaylar haberimizde.

Kripto para milyarderinden yatırımcılara kritik uyarı!

Kripto para piyasası haftanın son günlerine giderken düşüşe geçti. Bitcoin, 20,000 dolarlık destek noktasını tutmaya çalışırken ayılar BTC’yi 19,000 dolar seviyesine çekti. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinamarketcap verilerine göre 19,327 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın piyasa değeri 369 milyar dolara geriledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin fiyat hareketleri

Kripto para milyarderinden yatırımcılara kritik uyarı!

 

Altcoinler de de görünüm tamamen kırmızı. Ethereum, son 24 saat içerisinde %6,22 değer kaybederken 1,000 dolara doğru bir düşüş söz konusu. İlk 10’daki kripto paralar içerisinde en fazla geri çekilme ise %10 ile Solana’da (SOL) yaşandı.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

Kripto para milyarderinden yatırımcılara kritik uyarı!

 

En zengin ikinci kripto milyarderi, piyasadaki gerileme devam ederken bazı dijital varlık şirketlerinin finansal zorluklarla karşı karşıya olduğu konusunda uyarılarda bulundu. FTX kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman -Fried, bazı kripto borsalarının zaten iflas ettiğine inandığını belirtti.

“Zaten gizlice iflas etmiş bazı üçüncü kademe borsalar var.”

Rapora göre Bankman-Fried, zorluklarla karşılaşan bazı varlık şirketlerinin kurtarılamaz olduğu görüşünde. Forbes’e konuşan ünlü milyarder ve yönetici, mücadele eden kripto firmalarına finansal olarak yardım etme hedefinin, etkilenen işletmeleri istikrara kavuşturmak ve kullanıcıları korumak olduğu belirtiliyor. Geçen hafta FTX, kripto paralar düştükten sonra bilançosunu desteklemek için kripto borç veren BlockFi’ye yaklaşık 250 milyon dolar destek sağladı.

İlgili: FTX fiyat tahmini

Bu ayın başlarında, kripto platformu Voyager Digital’de Bankman-Fried tarafından kurulan Alameda Research’ten 200 milyon dolar nakit ve 15.000 Bitcoin’den oluşan bir kredi sağladı.

Bankman-Fried, 24 milyar dolarlık net değeriyle Forbes 2022 dünyanın en zengin kripto milyarderleri listesinde ikinci sırada yer alıyor. Dünyanın en zengin kripto milyarderi, net değeri 65 milyar dolar olan Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao.

Kaynak

tags: