1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 8 yıldır milyarlarca Ripple (XRP) dump yapan Jed McCaleb yaya kaldı

8 yıldır milyarlarca Ripple (XRP) dump yapan Jed McCaleb yaya kaldı

8 yıldır milyarlarca Ripple (XRP) dump yapan Jed McCaleb yaya kaldı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yaklaşık sekiz yıldır piyasaya milyarlarca Ripple (XRP) dump yapan Jed McCaleb’in kesesi artık boşalmak üzere. Bu durum XRP yatırımcısı için ne anlama geliyor? Fiyatı nasıl etkiler?


8 yıldır milyarlarca Ripple (XRP) dump yapan Jed McCaleb’in Ripple coinleri tükeniyor

Ripple’ın kurucu ortaklarından ve eski CTO’su olan Jed McCaleb, sekiz yıllık XRP dump maratonunun soruna yaklaşıyor. Artık cüzdanında sadece 81.53 milyon XRP (26.55 milyon dolarlık) kaldı.

Jed McCaleb’in sahip olduğu XRP’leri takip eden web sitesi Jed Balance’e göre, daha önce ortalama 4.06 million XRP satışı yaparken, 26 Haziran’dan bu yana günlük XRP transferlerini 7.34 milyon XRP’ye çıkardı.

Eğer bu hızla satmaya devam ederse cüzdanı sadece 2 ya da 3 hafta içinde tamamen boşalacak. Tabii bu da XRP ve kripto topluluğu için iyi bir haber.

Tik tok ve Youtube’da Crypto Mason ismiyle bilinen Crypto Mason, bu haberi Twitter’deki 115,000 takipçisi ile paylaştı. Ayrıca son üç günde McCaleb’in cüzdanında 22 milyon XRP çıkışı olduğuna da dikkat çekiyor.

İlgili – Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

MASON VERSLUIS (@MasonVersluis):

“Jed McCaleb’in elinde 81,527,488 $XRP kaldı. Son 3 günde ise cüzdandan 22,007,874 $XRP çıkışı oldu.”

Eski bir Ripple yetkilisi olan Jed McCaleb, 2014 yılında şirketi terk ettikten sonra elindeki 9 milyar XRP’yi düzenli olarak satıyor. Her seferinde birkaç milyon XRP şeklinde.

McCaleb, 2012 yılında Ripple’ın kurucu ekibinin bir üyesiydi. Kurucu ekip 20 milyar XRP almış ve bu miktar Chris Larsen ve Arthur Britto da dahil olmakla 3 kişi arasında farklı miktarlarda bölünmüştü.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

McCaleb, Ripple’dan diğer yetkililerle anlaşamama sebebiyle ayrıldı ve toplam arzın yüzde 9’una denk gelen XRP payını da aldı. Ardından ise aynı yıl rakip bir ödeme protokolü olan Stellar’ı (XLM) kurmuştu.

McCaleb’in cüzdanının boşalması ve artık piyasaya XRP dump yapmaması, fiyat için iyi bir haber.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: